1983 yılında Karabük'te 3 çocuklu bir ailenin en büyük çocuğu olarak dünyaya gelen Dr. Dilek Abul ortaokul ve lise eğitimini Kdz Ereğli Anadolu Lisesi'nde görmüştür. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden 2007 yılında mezun olup; Göz Hastalıkları İhtisasını, İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 2011 yılında tamamlamıştır. İhtisas eğitimi boyunca genel oftalmoloji pratiğinde yapılan çocuk ve erişkin göz muayenesi, tedavisi ve tanı testlerinin yanı sıra katarakt cerrahisi, oküloplastik cerrahi, kontakt lens alanlarına ilgi göstermiştir. Uzmanlık tezini medikal retina hastalıklarından diabetik maküla ödemi üzerine yazmıştır. Aynı yıl girdiği Avrupa ülkelerinde geçerli İnternational Council of Opthalmology sınavlarını geçmiş ve sertifikalarını almıştır. Şırnak'ın Cizre ilçesinde 2 yıllık mecburi hizmet görevini tamamladıktan sonra; Bursa İnegöl Devlet hastanesinde ve Yalova'da özel bir hastanede görev yapmıştır. 2017 yılının başından İstanbul'da Acıbadem Göktürk Tıp Merkezi’nde tam zamanılı göz hastalıkları uzmanı olarak hizmet vermektedir.

10 yıllık evli ve 2 erkek çocuk annesidir. Kendisi gibi doktor olan eşi Ortopedi ve travmatoloji uzmanıdır. Büyük oğlu Doruk 8 yaşında olup; küçük oğlu Bora ise henüz 6 yaşındadır. Göktürk'te yaşayan Dr. Dilek Abul; Göktürk'ün özellikle çocuk ve genç popülasyonu nedeniyle özel bir yer olduğunu ve bu konuda çocuklarla arası iyi olan genç anne olarak günlük poliklinik pratiğinin kendisi ve hastaları tabii ki de anneleri için keyifli geçtiğini düşünüyor.

Hayatın çok hızlı akıp geçmesi ve sürekli planlar yapmak yerine anı yaşamanın keyfine varmaya çalışmanın önemini belirterek hala çocuklarının en çok anne ilgisine ihtiyaç duydukları yılları yaşadığını; bu nedenle olabildiğince boş vakitlerini onlarla birlikte yapabileceği aktivitelerle doldurmaya çalıştığını söylüyor. Yoğun iş temposu ve ailesine ayırdığı zamanlardan kendine ait zamanlar yaratmaya da özen gösteren Dr Dilek Abul'un hobilerinin başında kişisel gelişime katkıda bulunurken iyi vakit geçirmesini sağlayan türde kitaplar okumak, bisiklete binmek, hızlı tempoda doğa yürüyüşü ve kamp yapmak, pilates, yoga, snowboard yapmak, eşi ile birlikte akustik gitar çalıp söylemek geliyor...

Op. Dr. Dilek Abul
Göz Hastalıkları Uzmanı - Göktürk Acıbadem Tıp Merkezi
Adres:
Göktürk Merkez Mah. Belediye Cad. Açelya Sokak No:1/A Göktürk - İSTANBUL
Tel: 0212 322 56 60
E-mail: [email protected]
instagram : www.instagram.com/opdrdilekabul