Mide botoksu, kilo vermek isteyen hastalara önerilen bir yöntemdir. Cerrahi bir yöntemdir. Obez sınırının çok yüksek seviyeye ulaşması sonucu bu yönteme başvurulmaktadır. Diyet, spor gibi alışkanlıklar ileride tedaviye dönüş verilmemesi sonucu mide botoksu yapılır.

Mide botoksu Mersin, mideye uygulanan midenin belirli alanına Botilinum toksin enjekte edilmesiyle kilo verdiren cerrahi bir işlemdir.

Bu yöntemin uygulanması sonucu, hasta 2-3 günlük süre sonrasında acıkma hissinde azalma olduğu gözlemlenir. Mide botoksu Mersin, hastada etkileyiciliğini 4-6 ay sonrasında yitirmektedir. Kesin olarak herkeste başarılı sonuç alınamaz. Ama bazı hastalarda 1 ayda 10 kilo bile verdikleri görülür. Yaş sınırlaması vardır. 16-65 yaş arası kriterlere uygun kişilere yapılmaktadır. Doktor onayı önemlidir.

Mide Botoksu Ameliyatı

Mide botoksu Mersin, bir ameliyat değildir. Anestezi gerekmeden yapılır. 20 dk'lık süren bir tedavi sürecidir.

• Endoskopi eşliğinde yapılır. Derin kesikler yapılmaz.

• Ağrı, acı hissedilmez.

• En önemli kriterinden biri hastanın, Botilinum toksin alerjisi bulunmamalıdır. Varsa bu işlem yapılırsa kalıcı hasarlar oluşabilir. Yapılması önerilmez.

• Hastada kas sinir hastalıkları olmamalıdır.

• Hastanın vücut kitle indeksi 40dan aşağıda olmalıdır. Yüksek olursa obezite cerrahi işlemi uygulanmalıdır.

• Gebe ve emziren hastalara uygulanmamaktadır.

• Midesinde ciddi rahatsızlıkları olan kişilere de uygulanmamaktadır. Mide kanseri gibi.

Mide botoksu yapılan hastalara, ameliyattan 2 hafta sonra kilo vermeye başladıkları görülür. 15-35kg arası kilo vermeleri mümkündür. Botoks sonrası hastanede yatış yoktur.

Ama hastanın durumuna göre değişiklikler gözlemlenebilir. https://mersinobeziteameliyati.com/mide-botoksu-ameliyatsiz sitesinden hizmet alabilirsiniz.