Göktürk'te yüksek kira isyanı!

Göktürk'te istenen kira bedellerinin giderek artmasıyla caddedeki şubelerini kapatan birçok ünlü markalar AVM’leri tercih etmeye başladı.

Göktürk'te yüksek kira isyanı!
banner331

Göktürk'ün  en seçkin caddeleri arasında gösterilen İstanbul Caddesi’nde son bir senede dünyaca ünlü mağazalar şubelerini birbiri ardına kapatmaya başladı.  Göktürk'te istenen kira bedellerinin giderek artmasıyla caddedeki şubelerini kapatan birçok ünlü markalar AVM’leri tercih etmeye başladı. Fiyatlara isyan eden markaların boşalttığı dükkânlar da aylardır boş.Göktürk'te son bir yılda kapatılan mağaza sayısı 50 yi geçti. Yüksek kira bedelleriyle karşılaşan dünyaca ünlü markalar caddeden ellerini çekerek çok daha uygun kira bedeli olan alışveriş merkezlerini tercih etmeye başladı. Binlerce dolar kira istenilen dükkanlar ise aylardır boş. 

Bazı bankalar da cadde üzerindeki yerlerini bırakıp ara sokakları tercih etmeye başladı. İstanbul Caddesi’nde yürürken birkaç dükkândan birinde ya ‘kapatıyoruz’ ya da ‘devrediyoruz’ afişlerini görmeniz mümkün. 

Her geçen yıl nüfusu hızlı büyüyen yeni yerleşim yerlerinden Göktürk’te birbiri ardına restoranlar açılırken, aynı hızla bir yandan da kapanıyor. Geride bıraktığımız 2015 yılında 100'e yakın yeni mekan açıldı. Açılan işletmelerden 30'den fazlası kapattı, bir çoğu devretti veya el değiştirdi. Her üç mekandan bir tanesi ya kapatıyor ya devrediyor.

Yüksek Kiralar Esnafın Belini Büküyor!
Yüksek kiralar, birbiri ardına açılan aynı konsept işletmeler, kalifiyesiz eleman çalıştıranlar, burası Göktürk ne iş yapsam tutar mantığı ile Göktürk dışından gelip bir kaç ay sonra maalesef işletmeler kapatıyor.

New Göktürk

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2016, 15:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
Levent
Levent - 3 yıl Önce

Dunyaca unlu :)

sertan
sertan - 3 yıl Önce

yazık göktürkte dukkan kıralayanlara

SIRADAKİ HABER