Uzman Klinik Psikolog Burbuçe Ağdaş, Zorlayan, istenilmeyen düşüncelerden nasıl kurtuluruz?

buce_agdas_psikolog

Aslında hepimizin aklında günde 10 bin düşünce geçer ve bunların 5 bini işlevli 5 bini işlevsiz halde kendini gösterir.   İşlevsiz düşüncelere sorumluluk verip akıp gitmesine izin vermemiz gerekir. Aklınıza gün içerisinde ben kötü biri miyim hatalar mı yapıyorum gibi düşüncelerinize yer veriyorsanız bu durumda bu düşünceye sorumluluk vermiş oluyorsunuz bu noktalarda seanslarda danışanlarıma en çok uyguladığım gün içerisinde onu çok rahatsız eden düşüncelerini veya çok mutlu olduğu bir anı bir kâğıda not almasını istiyorum bunu uyguladığınızda gün içerisinde duygular  arasındaki geçişi sağlamış ve duygusal esneklik kazandırmayı hedeflemiş oluyoruz.

Onun yanı sıra düşünceleri yönetme tekniği adı altında günün belirli bir zaman dilimini düşüncelere ayrılması sonraki süreçte ise zihinsel erteleme yapılmasını istiyorum.

Gün içerisinde yaşayabileceğiniz olayları kafanızda sürekli önlem almaya Çalışıyorsanız kaygı seviyesi yüksek bir insansınızdır ve bunun sonucunda günlük hayatınızda negatif kaygı dediğimiz duyguları yaşar ve günlük işlevlerinize odaklanamayıp kendinizi yetersiz hissetmenize sebep olur. 

Bu noktalarda kendinize dikkat etmenizi öneririm sağlıklı günler diliyorum hoş cakalın.

Humanity Psikoloji ve Danışmanlık Merkezi Kurucu Uzman Klinik Psikolog Burbuçe AĞDAŞ Göktürk te bireysel terapi hizmetleri veriyor.

Adres: Göktürk Mahallesi Çamlık Caddesi No:10 Daire:12 Göktürk - İSTANBUL
Telefon: 0545 845 86 78