Katlanabilir telefon Huawei Mate X ortaya çıktı!

Son yıllarda yaptığı inovasyonlarla adından sıkça bahsettiren Huawei, önümüzdeki günlerde ilk katlanabilir telefonunu tanıtmaya hazırlanıyor. Bakalım 5G destekli ilk katlanabilir telefon Huawei Mate X nasıl görünüyor?

Katlanabilir telefon Huawei Mate X ortaya çıktı!

Şık tasarımıyla katlanabilir telefon Huawei Mate X kameralara yakalandı!

Hızla gelişen akıllı telefon pazarında incelen çerçevelerle birlikte çok daha büyük ekranları kullanma imkanı elde etmiştik. Ancak sektörün bugün geldiği nokta ile birlikte, katlanabilir ekranlar sayesinde akıllı telefonlarımızı birer tablet olarak kullanmamızda mümkün olacak.

Huawei’de çok yakında ilk katlanabilir telefonunu tanıtacak. MWC 2019kapsamında düzenleyeceği etkinlikte duyurulması beklenen Huawei Mate Xisimli akıllı telefon, sızdırılan bir reklam panosu ile ilk defa görüntülendi.

“Dünyanın ilk 5G destekli katlanabilir telefonu” sloganıyla birlikte gelen akıllı telefon, reklam panosunda görüldüğü kadarıyla oldukça şık gözüküyor. Katlandığında dış yüzeyinde kalan ekrana sahip olan akıllı telefon ayrıca kamera ve diğer sensörleri tek bir kenarda toplayarak son günlerde görmeye alıştığımız tam ekran deneyimini de en iyi şekilde sunmayı hedefliyor.

İddia edilenlere göre BOE yapımı 8.05 inç büyüklüğündeki bir esnek ekranla birlikte gelecek olan akıllı telefon, Kirin 980 işlemci ve 10 GB RAM’e sahip olacak.

Hakkında şu anda son derece sınırlı bilgiye sahip olduğumuz Huawei Mate X, 24 Şubat tarihinde TSİ 16.00’da başlayacak etkinlik ile resmiyet kazanacak.

İnternet Medyası

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER