iPhone krizinin birden fazla nedeni var!

Birçok kişiye saçma gelebilir, ancak 2018 yılında dünyanın en büyük ikinci telefon üreticisi olan Apple, son dönemde iPhone modellerinde oldukça büyük bir talep düşüşü yaşıyor. Bu düşüşün en büyük etkisi Çin’de görülüyor.

iPhone krizinin birden fazla nedeni var!
banner331

Analistler Apple’ın yaşadığı bu iPhone krizinin bir süre daha devam edeceğini belirtiyor. Apple’ın Çin gibi ülkelerde satış rakamlarına tekrar yükseltebilmesi için 2019 iPhone‘larda kullanıcılara dikkat çekici yenilikler sunması gerekiyor.

iPhone satışlarını düşüren tek etken fiyat değil!

ABD ile Çin arasında yaşanan krizlerin iPhone satışlarına etkisini zaten tartışmaya gerek yok. ABD tarafından ülke sınırları içerisinde Huawei’ye adeta bir savaş açılmış olsa da, diğer yandan Çin’de iPhone satışları düşüyor.

Yani, iPhone satışlarının düşmesine neden olan tek etken fiyatların artması değil. Akıllı telefon pazarında Huawei, Xiaomi, Oppo ve Vivo gibi markaların kendini geliştirerek kullanıcılara yenilikler sunması Apple’ı zor durumda bıraktı.

Apple en az iki yıl boyunca iPhone modelleri arasında gözle görülür bir fark sunmazken, Çinli rakipleri üç hatta dört arka kameralı telefonlar, ekrandan parmak izi okuma çözümleri gibi kullanıcıların dikkatini çeken yenilikler sundu.

İnternet Medyası

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER