Kadın doktordan hastaya: Açık gezdiğiniz için ağrıyor

Kadın doktordan hastaya: Açık gezdiğiniz için ağrıyor

Eyüp'te Zübeyde Balcı, baş ve boyun ağrıları nedeniyle muayene olmak için gittiği devlet hastanesinde kadın uzman doktorun kıyafetini açık bularak kendisine dini telkinlerde bulunduğunu iddia etti. Balcı, doktorun "Siz kolunuz, başınız açık geziyorsunuz. Dışarıda böyle dolaştığınız sürece herkes size bakıyor. Nazardan böyle oluyorsunuz" dediğini söyledi

Sağlık 02.07.2015, 09:54

 Eyüp’te iki çocuk annesi Zübeyde Balcı, baş ve boyun ağrıları nedeniyle muayene olmak için gittiği devlet hastanesinde kadın uzman doktorun kıyafetini açık bularak kendisine dini telkinlerde bulunduğunu iddia etti. Aynı doktorun kendisinden sonra 15 yaşındaki bir erkek çocuğunu da orucunun bozulacağını söyleyerek muayene etmediğini öne sürdü.

AĞRI ŞİKAYETİYLE HASTANEYE BAŞVURDU

Evli iki çocuk annesi Zübeyde Balcı’nın anlattığına göre; baş ve boyun ağrısı şikayetiyle Eyüp Devlet Hastanesi Nöroloji Polikliniği'ne gitti. Muayene olmak için kadın uzman doktor N.N.K.’nin odasına girdi. Balcı, burada doktorun kendisine kıyafetini açık bulduğunu söyleyerek telkinlerde bulunduğunu ileri sürdü.

"KOL, BACAK AÇIK GEZDİĞİNİZ İÇİN AĞRILARINIZ VAR"

Zübeyde Balcı kadın doktorla arasındaki diyaloğun şöyle geliştiğini ifade etti:
"Bakın, Allah’ın bize sunmuş olduğu bazı şeyler vardır. Siz bunları yerine getirmiyorsunuz. Sizin içinize vesvese kaçmış İslamiyeti yaşamadığınız için. Hanımefendi bir vaziyetinize bakın. Siz kolunuz, bacağınız açık gezdiğiniz için, cilalı boyalı. O yüzden böyle ağrılarınız var. Siz hasta falan değilsiniz"

"BEN İSLAMİYET'İ BİLMEYEN İNSAN DEĞİLİM"

Doktora sadece şikayetlerini anlattığını ve aralarında herhangi bir tartışma geçmediğini söyleyen Balcı "Ben İslamiyet'i bilmeyen bir insan değilim. Ben burada sizden İslamiyet dersi almaya gelmedim. Şikayetlerimi bildirdim. Ağrılarımı anlattım" dedi.

"SİZ NAZARDAN BÖYLE OLUYORSUNUZ"

Doktorun kendisine kan tahlili ve film çektirip çektirmediğini sorduğunu söyleyen Balcı, "Allah’ın lütfettiği bazı şeyler var. Bunları yaşamıyorsunuz. Dışarıda böyle dolaştığınız sürece herkes size bakıyor. Onun için siz nazardan böyle oluyorsunuz. Evinizde durun. Evin içinde ancak eşiniz dostunuz sizi görür. Onlar da sizi nazar etmezler. Dışarı çıkmazsanız hasta olmazsınız" dedi.

'15 YAŞINDAKİ ERKEK ÇOCUĞUNA ORUCUM BOZULUR DİYE BAKMADI'

Balcı, doktordan şikayetçi olacağını söylediği zaman doktorun kendisine "Çık çık çık Allah selametlik versin" dediğini ifade etti. Başka hastaların da bu tartışmaya şahit olduğunu söyleyen Balcı, bir başka hastanın da aynı doktordan şikayetçi olduğunu iddia etti.
Kendisinin başhekimlikte şikayet için gittiğinde bir başka hastanın da aynı doktora tepki göstererek çıktığını söyleyen Balcı, "Ramazanı nasıl yaşıyorsunuz diye sormuş. İslamiyetten bahsetmiş. Bu bir erkek çocuk. Orucum bozulur. Bu erkek çocuk olduğu için bakamam demiş" iddiasında bulundu. İkinci hastanın da hastane yönetimine şikayette bulunduğu öğrenildi.

HASTANE YÖNETİMİ SORUŞTURUYOR

Balcı, hastane yönetimi tarafından hakkında idari inceleme başlatılan doktor hakkında savcılığa da şikayette bulunacağını ifade etti. Hastane yönetimi 1 ay önce göreve başlayan doktorla ilgili idari soruşturma başlattı. İddiaların odağındaki doktor konuşmak istemediğini söyledi.

Kaynak: İnternet Medyası
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@