İstanbul en iyi 5 diyetisyeni

1-    Banu Kazanç

1996 Yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun olan Beslenme ve Diyet Uzmanı Banu Kazanç Ulusal Televizyon Kanalları ve birçok programda merak edilen konular üzerine söyleşiler gerçekleştiriyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı Banu Kazanç Sosyal Medya’da on binlerce takipçisi bulunuyor. 

Banu Kazanç’ın üç tane kitabı bulunmaktadır.
Kitap çıkış yılı ve kitap adı: 2011 - Yedikçe Zayıfla ve Öyle Kal
Kitap çıkış yılı ve kitap adı: 2012 - Sağlıklı Zayıflayın
Kitap çıkış yılı ve kitap adı: 2018    - Oturduğunuz Yerde Kilo Verin

Banu Kazanc Istanbul En Iyi Diyetisyen
2-    Dilara Koçak

1994 yılı Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve diyetetik mezunu olan Diyetisyen Dilara Koçak, Dilara Koçak ile İyi Yaşam, 2012 yılında Diyet Günlüğü Çıktı ve Afiyetle Diyet kitaplarının yazarı olan Koçak’ın İnstagram’da 500k takipçisi var.


3-    Taylan Kümeli

Taylan Kümeli, 1999 yılında açtığı Beslenme Danışmanlık Merkezi’nde bireysel özelliklerin ön plana alındığı ve Sentez Diyeti adı altında isimlendirdiği yöntemini geliştirmiş. Yöntemiyle aynı ismi taşıyan kitabının yanı sıra, Sağlıklı Beslenme Rehberi, Hayatın Sağlıklı Yanı – Beslenme Bilinci, Kadınlık Yolculuğunda Beslenme olmak üzere dört kitaba daha imzasını atan Taylan Kümeli Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunu. Kümeli’nin instagram’da 682k takipçisi bulunuyor.


4-    Selahattin Dönmez

Selahattin Dönmez Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden 1995 yılında mezun olduktan sonra 1996 yılında American’s Weight Loss Bakırköy Şubesi’nde şişmanlık tedavisinde diyetisyen olarak çalışmış. İstanbul’da Fark Etmeden Diyet Beslenme ve Eğitim Danışmanlığı’nda Uzman Diyetisyen ve Kurucu Yönetici olarak çalışan Selahattin Dönmez’in İnstagram’da 298K takipçisi bulunuyor.

5-    Berrin Yiğit

17 yıldır yurt içi ve yurt dışındaki çalışmalarını sürdürürken her zaman ana motivasyonum insanların sağlıklı beslenmekten keyif almalarına destek olmasını hedefleyen Diyetisyen Berrin Yiğit, Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunu. Yiğit’in İnstagram’da 240K takipçisi var.