STARLARIN MAKE UP VE SAÇ TASARIMDA VAZGEÇİLMEZ TERCİHİ MUTLU GENÇ YENİ PROJESİYLE GÖKTÜRK'TE 
 .
Mutlu Genç, Can Asrak‘ın Göktürk’te yer alan  HairFactoryy adını verdiği salonunda yepyeni bir projeye imza atmadan önce Göktürk dergisinden Hakan Kanburoğlu’na konuştu. Starların make-up artisti olarak tercih ettiği Mutlu Genç,Göktürk’te yer alan HairFactoryy adlı mekanın üst katında müşterilerini ‘’ ÜST KATTA NELER OLUYOR’’ adını verdiği proje ile ağırlayacak.

Mutlu Genç ile Can Asrak ile güçlerini birleştirdiği yeni projesiyle ilk kez verdiği röportajı aşağıda okuyabilirsiniz.  

Müzik kariyeriniz nasıl başladı?
Müzik kariyerim İzmir’den İstanbul’a şarkıcı olarak geldim.Müzisyen babanın oğlu olduğum için biraz da cahil cesaretiyle İstanbul’a gelerek müzik kariyerimi başlattım. Şimdi olsa aynı cesareti gösteremeyebilirim. Çünkü müzik piyasasının ne kadar zor olduğunu öğrendiğim için,aynı cesareti biraz zor gösteririm.
Müzik piyasasında unutamadığınız bir zorluk yaşadınız mı?
Çok unutamadığım bir zorluğum olmadı,müzik piyasasında olmak ve gece kulüplerinde şarkı söylemek çok zor. Doğal olarak iyi iseniz çokta zorlanmıyorsunuz fakat kurtlar ve çakallarile dans etmek zorundasınız.

Ailenizin, sizin vermiş olduğunuz müzik kararına tutumu nasıldı?
Müziğe karşı beni yüreklendiren öncelikle benim rahmetli babamdı. Ailemden hiç tepki görmedim müzik piyasasında olduğum için. Bende onlara karşı layık olmaya çalıştım ve onlara laf getirmemeye çalıştım. Kontrollü bir adamımdır zaten. Her ikisi de nur içinde yatsın.

Şarkılarınız yeterince müzik piyasasında tuttu mu?Kendi kritiğinizi hiç yaptınız mı?
Şarkılarım yeterince tuttu mu? Tutup tutmamak neye bağlı bilmiyorum  ama aradan zaman geçmesine rağmen hala dijital ortamda kendi kendine satın alma yapmadığım için şarkılarım hala kendi kendine yükseliyorsa bir takım yerlere gittiğini,doğru yerlere ulaştığımı gösterir.Ama  çok büyük bir patlama yaşadın mı dersen hayır.Yine de beni tatmin etti.


Sizce müzik piyasası nasıl bir ortam?
Müzik sektörünün ne kadar zor olduğunu sen de biliyorsun. Bir takım zorlukları aşabilmek için bir tarafların olduğunu düşünüyorum camia da ve ben o taraflarda değilim. Ben sadece müzik yapmaya çalışıyorum.

Çok güçlü bir sahne adamısınız. Unutulmaz bir sahne anınız var mı?
Uzun yıllarda sahnede olduğum için anılar anlatmak ile bitmez ama beni etkileyen bir anım şudur; Bursa’da bir gece kulübünde şarkı söylerken ben böyle kendimi kaptırmışım,nasıl şarkının içindeysem karşımda Leman Sam’ı gördüm. Halüsinasyon gibi birden ve kendisini çok severim,çok saygı duyarım kendisine. Bana o kadar güzel şeyler söyledi ki bu şarkıyı keşke siz okusaydınız dedi. Beni alkışlayarak sahneden indi. Hakikatten unutamadığım bir anımdı.

Kendinizi müzikal yolda nerede görmek istiyorsunuz?
Düne kadar aslında çok iddialarım yoktu çünkü ben sahnede olmayı çok seviyorum. Ama artık müzikal anlamda en tepede olmak istiyorum ve bunun için elimden ne geliyorsa yapacağım.


Yaptığınız işler arasında içinize en çok sinen iş hangisi oldu? İçinize sinmeyen bir iş oldu mu?
Ya müzikal yolculuğumda yaptığım her yeni işte biraz daha öteye gitmeye çalışıyorum. İçime sinmeyen bir şarkıyı bu güne kadar okumadım. Sevmediğim şarkıyı bana kimse okutamaz. Repertuvarımda da içime sinmeyen şarkıyı okumuyorum.

MakeUp artistliğini mi vokalistliği mi yoksa solistliği mi tercih ediyorsunuz?
Makeup artistliği benim ilk göz ağrımdır. Hala profesyonel olarak para kazandığım bir meslektir. Çok kısa bir süre vokalistlik yaptım. Müzikal anlamda solistliği tercih ederim.Göktürk'teki yeni projenizden bahseder misiniz?
MakeUp artisti olarak birçok starla çalıştım. Hande Yener, Demet Akalın, Petek Dinçöz, Aylin Coşkun, Evrim Akın gibi starların saç tasarımlarını ve makyajlarını yaptım ve birçoğuyla çalışmaya devam ediyorum. Göktürk'te de Can Arkas'ınHairFactoryy adını verdiği mekanın üst katında kadınlara özel '' Üst Katta Neler Oluyor'' adını verdiğim projeyle hitap edeceğim. Saç tasarımı, makyaj tasarımı benim tutkum ve starların tercihi olarak gösteriliyorum, bu tutkumdan asla vazgeçmeyeceğim. 

Aşkınız mı işiniz mi çocuklarınız mı?
En büyük aşk çocuklarım. Tabi ki önceliğim çocuklar ama işimde önceliğim olan çocuklarımın bakımlarında çok önemli.

Sesiniz ve sahneniz muazzam,peki Mutlu Genç işinde olduğu gibi muazzam bir baba mıdır?
Baba kavramında o muazzamlık eğer evlatlarını çok sevmekse muazzam bir babayım diyebilirim. Mutlaka defolarım vardır ve bazı bilgilerimi onlarla beraber öğreniyorum. Doğru bir baba olmak için çabalıyorum. İki evladımda çok kıymetli benim için. Hayatımın gözbebekleridir. Sevgim çok büyük ve koşulsuz şartsız onları çok seviyorum.
 


Mutlu Genç’in önümüzdeki aylarda yapmayı planladığı bir çalışma var mı?
Allah kısmet ederse Eylül ayına bir cover yapmak istiyorum. İlk çıkış şarkımda Suat Sayın’ın Aşkımı Bir Sır Gibi Senelerce Sakladım şarkısıdır. Ama içimden bir his cover yapmak istiyor ve Eylül ayında bunu gerçekleştireceğim.

Sahne takviminizi paylaşmak ister misiniz ?
Sahne takvimim Cuma geceleri Maçka Taşlık gecesindeyim ve inanılmaz keyifli programlar geçiyor ve okeylenmiş birkaç tane özel işim var.Aynı zamanda Can Asrak ile güçlerimizi birleştirdik ve Göktürk’te yer alan HairFactoryy adlı salonun üst katında “Üst Katta Neler Oluyor” adını verdiğim projemizle kadın müşterilerimizi ağırlayacağım.