Mahallenin Kasabı

Firma Kodu #768
Sektör MARKET & ŞARKÜTERİ
Adres Garanti Bankası yanı - Gökmahal Sitesi
URL http://www.mahalleninkasabi.com/iletisim.html
Şehir/Eyalet Ucar
Eklenme Tarihi 06.03.2023
Reklam, gerilla pazarlama, outdoor, organizasyon ve ithalat ihracat alanında Türkiye’nin dev şirketlerine hizmet veren YNG Grup’un Başkanı Hakan Yangın, bir ilki gerçekleştirerek eski mahalle kasaplarının nostaljisini modern şehir hayatına taşıdı. Lüleburgaz’da doğal yem ile beslenen özel hayvanların etlerinin satışa sunulduğu ‘Mahallenin Kasabı’ adını verdiği dükkan konseptinin ilkini ATAŞEHİR’de açan Yangın, 2. şubesini hızla gelişip büyümekte olan GÖKTÜRK’te (Garanti Bankası yanı) açtı.

Çiftlikte doğal yemle beslenerek büyüyen hayvanların lezzetli etlerinin satışa sunulduğu ‘Mahallenin Kasabı’ aynı zamanda bir ilki de hayata geçiriyor. Türkiye’de kasap dükkanı bulunanların çiftliğinin bulunmadığını, çiftliği olan yatırımcıların da kasap dükkanı açmadığına dikkat çeken Mahallenin Kasabı’nın Kurucusu Hakan Yangın, oluşturdukları bu konseptle doğumundan kesime gitmesine kadar tüm sürecini takip ettikleri hayvanların nitelikli, sağlıklı, hormonsuz etlerini tüketiciyle buluşturduklarını açıkladı.

Dede mesleğini yatırıma dönüştürdü Bunun tüketici için büyük avantaj olduğunu aktaran Yangın, "Ben Balıkesir Kepsut'da doğdum ve büyüdüm. Dedem ve babam hayvancılık yapardı ben de bayramlarda kurban pazarlarında onlarla çalışır, çobanlık yapardım. Hayvanların başında geceleri çok yattım, gübre kokusunu da bilirim. Aslında bu yeni yatırımım benim için baba hatta dede mesleği" dedi.

Yangın, YNG Grup ile reklam, gerilla pazarlama, outdoor, organizasyon alanında Türkiye’nin dev şirket ve gruplarına hizmet verdiklerini, ‘Mahallenin Kasabı’nın ise kendisi için çok özel bir iş deneyimi olduğunu belirtti.

Avrupa Yakası’ndan gelen var!
İlki ATAŞEHİR’de açılan ‘Mahallenin Kasabı” kısa süre önce hizmet vermeye başlamasına rağmen ününün yayıldığını ve Avrupa Yakası'ndan bile haftalık etini almaya gelen müşterileri olduğunu da vurgulayan Yangın, şöyle devam etti: "Doğup büyüdüğüm Kepsut'ta eskiden mahalledeki kasaplar hayvanı dükkanın önünde kesip dükkana koyar, komşularına satardı. Mahalleli kasabına güvenirdi. Biz de ‘Mahallenin Kasabı’yla geçmişteki bu sıcak, güvenilir deneyimi modernize ettik."

Sağlıklı Et İçin ‘Yetkinlik’ Arayın!
Mahallenin Kasabı’nın Kurucusu Hakan Yangın, sağlıklı et seçimi konusunda soru işareti olan tüketicileri rahatlatacak tüyolar verdi. Yangın, tüketicilere “Etinizi güvenilir, yetkinlik belgesi olan işletmelerden alın. Üretiminden tüketiciye ulaşmasına kadar olan süreci izlenebilir, kesim raporu bulunan ürünleri tercih edin. Etinizi en az 24 saat bekletmeye özen gösterin. Etinizin renginin pembe ile kırmızı arasında olmasına dikkat edin” uyarısını yaptı. Etinizin Geçmişini Küpe Numarası'ndan Öğrenin..! Mahallenin Kasabı , bir ilki gerçekleştirerek hem sağlıklı hem de lezzetli et arayışında olan tüketicilere dana etini ‘kulak küpe numarası’yla satıyor.

Kendi çiftliğinde klasik müzik eşliğinde, hijyenik bir ortamda, doğal yemlerle büyüttüğü hayvanların kesime ve ardından tüketiciye ulaşmasına kadar ki süreci tümüyle kontrol eden Mahallenin Kasabı ’nda satılan etin hangi hayvana ait olduğu ve hayvanın geçmişine ait tüm bilgilere üzerindeki stickerda yer alan ‘kulak küpe numarası’ndan ulaşmak mümkün..!

Nostaljik mahalle kasabı konseptini modern dokunuşlarla büyükşehire taşıyan ‘ Mahallenin Kasabı ’ndan alışveriş yapan müşteriler satın aldığı dana etinin hangi hayvana ait olduğunu ‘kulak küpe numarası’ndan rahatça öğrenebiliyor.

Tüketicilerin sağlıklı et konusundaki hassasiyetlerini ön planda tutarak hareket ettiklerini ve ‘ Mahallenin Kasabı ’nda satılan tüm dana etlerinin de kendilerine ait olan Barın Çiftliği’nde yetişen hayvanlardan sağlandığını söyleyen Mahallenin Kasabı ’nın Kurucusu Hakan Yangın , “Etin sağlıklı ve lezzetli olmasını etkileyen iki aşama bulunuyor. İlki hayvanın doğumundan kesimine kadar geçen zaman diğeri de kesimi tamamlandıktan sonra tüketiciye ulaşıncaya kadar geçen zaman. Hayvanların kesime kadar ki süreçlerinde geçirdikleri hastalıklar, kullandıkları antibiyotik, aşıları, beslendikleri yemler hem etlerinin lezzetini hem de sağlığını etkiler. Ayrıca kesimden sonraki safhada da soğuk zincir dediğimiz; etin ısısının stabil kalmasını sağlamak çok önemlidir. Biz tüm bu süreçleri izlenebilir ve sağlıklı hale getirdik” dedi. Barın Çiftliği ve Mahallenin Kasabı olarak iki şirketi aynı çatı altında yönetmenin tüketiciye sağlıklı ve lezzetli ürünler sunma konusunda büyük avantaj oluşturduğunu da vurgulayan Yangın, “Hayvanın büyütülmesinden et olarak tüketiciye sunulmasına kadar geçen tüm süreç kontrolümüz altında” diye konuştu.

Hakan Yangın şöyle devam etti. “Çiftliğimize hayvanlarımızı Tarım Bakanlığı’ndan onaylı Agril dediğimiz hastalıklardan arındırılmış işletmelerden seçiyoruz. 2-3 aylık aldığımız erkek buzağıları çiftliğimize alıştırdıktan sonra padoklara ayırıyoruz ve ay ay değişen yem rasyolarıyla besliyoruz. Yemlerimizi de çiftliğimizdeki doğal ürünlerden yem yapma makinelerimizde hazırlıyoruz. Hayvanlarımız 12 ile 14 aylık olduğunda ve kilosu da yeterli seviyeye geldiğinde kesime alıyoruz. Tarım İlçe Müdürlüğü’nün denetiminde kesilen ve bir gece buzhanede bekletilen etler çiftliğimizin özel donanımlı araçlarıyla ‘ Mahallenin Kasapları’nın soğuk hava depolarına alınıyor. Bu etler, yine soğuk zincirin kırılmaması adına, Tarım Bakanlığı’nın ön gördüğü 12 derecelik işleme alanında işlenerek soğuk hava reyonlarında satışa sunuluyor. Bu sayede et soğuk hava zinciri
bozulmadan tüketiciye en sağlıklı şekilde ulaşabiliyor.”

Göktürk Gökmahal’de açılan 2. Mahallenin Kasabına 0212 322 07 41- 42 numaralı telefondan
ulaşabilir. Paket servis isteyebilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir