Kara Tiyatro albümünden beri birlikte çalıştığı ve sonrasında çok ilgi gören DEFOL şarkısını da beraber hazırladığı Simülasyon, Muerte ve Berky ile yeni bir şarkıya imza atan Lil Zey, bu kez beklenmedik, deneysel bir tarzla karşımıza çıkıyor.

Hayata duygusal bir başkaldırı olarak nitelendirdiği NAYLON, çağdaş R&B/ Hip Hop’u organik davulların perçinlediği etnik unsurlarla birleştiriyor. 

Sözlerde Simülasyon ve Lil Zey, baş yapımcılığında Muerte'nin ve yapımında Simulasyon ve Berky olmak üzere 2 prodüktörün imzası olan NAYLON'daki R&B akor, esere duygusal bir derinlik kazandırırken, mellotron flüt ve çeşitli etnik unsurlar da şarkının özgün kimliğini oluşturuyor.

Lil Zey, NAYLON ile ilgili düşüncelerini şu şekilde ifade ediyor: '' NAYLON, karanlık bir aşk baladı, öfkeli bir ayrılık şarkısı, eleştirel bir monolog, güçlendirici bir kaçış hayali, anlamlı soruların çok katmanlı bir sorgulaması, en azından acı çekenler için bir yansıtma perdesi.''

"Hayat bana garezin ne, sen hayrola?"

Lil Zey, Warner Music şirketlerinden Atlantic Records Germany'nin ilk uluslararası imzaladığı sanatçı olarak bu soruyu yeni single'ının merkezine koymuş. Sözsel olarak, "NAYLON", Lil Zey için oldukça tipik olan etkileyici gizemli sözel imgeler ve belirsizlikten besleniyor. Ana karakter, kendi yaşamına yüklenirken, aynı zamanda eski bir erkek veya kadın partneri de bu dikkat çekici anlatıya katıyor.
 

Müzikal açıdan katmanlı!

Hyperpop, Mumblerap ve üç boyutlu karşıt döngüsel Trap sesler kullanarak farklı türlerin deneysel bir karışımıyla uluslararası alanda tanınan bir isim olan Lil Zey, NAYLON şarkısında da müzikal olarak hayli katmanlı bir yapı sunuyor. 

 "NAYLON", rahatlatıcı flüt sesleri ve gizemli perküsyon ritimleriyle, 80'ler tarzı synth duvarları ve yenilikçi ses distorsiyonları ile harmanlanıyor. Muerte Beatz, Berky ve Simulasyon tarafından üretilen şarkı, sürekli değişen evreler arasında hareket ediyor, sürekli olarak epik ve karmaşık arasında sallanıyor.

Lil Zey'in yeni şarkısı NAYLON, Atlantic Records Germany etiketi ve Warner Music Türkiye desteğiyle tüm platformlarda yayımda! 

https://www.youtube.com/watch?v=VJmqbNfoOaY 


masterbetting
Editör: Seben Altav