Eyüpsultan Belediyesi Engelli ve Yaşlı Hizmetleri birimi, ilçe sınırları içinde yaşayan yatağa bağımlı, yatalak hastalara hasta yatağı hizmeti veriyor. Hasta ve hasta yakınlarının yükünü bir nebze de olsa hafifletmek amacıyla Engelli ve Yaşlı Hizmetleri birimi personeli hasta yataklarını evlere kadar götürerek ücretsiz olarak teslim ediyor. Evde hasta yatağının montajını yapan personel sonrasında kumandalı yatakların kullanımını anlatarak vatandaşlara yardımcı oluyor.

Bu kapsamda İslambey Mahallesi’nde 72 yaşındaki yatalak hasta Hanım Kamalı’ya ve Rami Yeni Mahalle’de oturan 84 yaşındaki Habibe Çelik’e yatakları teslim edildi. Hasta yataklarını teslim alan aileler Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken’e yardımları ve destekleri için teşekkür ederek, “Başkanımızdan Allah razı olsun, çok önemli bir ihtiyacımızı karşıladı. Hastalarımız kısıtlı hareket edebildikleri için, yukarı aşağı kaldırmakta çok zorlanıyorduk. Bu hasta yatakları sayesinde işimiz kolaylaştı” dedi.

Vatandaşlar tekerlekli sandalye ve hasta yatağı yardımları için Eyüpsultan Belediyesi Engelli ve Yaşlı Hizmetleri’ne başvuruda bulunması gerekiyor. Sosyal Ekonomik Destek (SED) birimi tarafından gerekli incelemeler yapıldıktan sonra uygun görülen hastaların talepleri en kısa sürede yerine getiriliyor.