Pazar günü saatlere dikkat!

TÜRKİYE’de bu yıl kış saatine geçmek için saatleri bir saat geri alınmıyor.

Pazar günü saatlere dikkat!
banner331

Sektör yetkililerinden aldığımız bilgilere göre 50 milyon mobil cihaz, pazar günü saatini otomatik olarak 1 saat geri alacak. Bu sorun için iletişim operatörleri şebeke ve baz istasyonlarında saati güncel tutarak önlemlerini alıyor. Ancak işletim sistemleri ve cihaz üreticilerinin saatlerde güncelleme yapması gerekiyor.
Güncelleme yapılmayan işletim sistemlerinde saat ayarı, ‘otomatik’ yerine ‘manuel veya elle’ olarak seçilmeli. Ancak riske atmamak için ise pazar günü televizyonlardaki saati kontrol etmekte fayda olacak. Windows işletim sistemli bilgisayar ve sunucularda ise güncellemelerin besiktas rus bayan yapılması halinde ise saatler doğru ayarda korunacak.
SAYAÇLARA AYARLAMA
Diğer taraftan Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Hürriyet’in gündeme getirdiği elektrik sayaçlarıyla ilgili düzenlemeye gitti. EPDK’dan yapılan yazılı açıklamada, elektrik tüketimini ölçme amaçlı tesis edilen elektronik sayaçların 30 Ekim 2016 Pazar günü, seriilanistanbul.com daha önceden programlandığı gibi kendisini otomatik istanbul rus bayan olarak bir saat geri alacağı hatırlatılarak, “Söz konusu durum üç zamanlı tarife üzerinden elektrik hizmetler.site tüketen tüketiciler düşünüldüğünde; sayaç saati ile gerçek saat arasında webistanbul.org bulunan bir saatlik fark gündüz, puant ve gece zaman dilimlerinde birer saatlik kaymalara beykoz rus bayan ve üç zamanlı tarife dilimlerine göre tüketimlerini partnerler.net belirleyen bu tüketicilerin yanılmasına sebep olacaktır” denildi.

İnternet Medyası

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2016, 13:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER