Mega Aritmetik ile Zeki Nesiller

Çocuklarınızın beyin gelişimine sizlerinde sosyal ve iş hayatınıza büyük katkılarda bulunan Mega Aritmetik ile hızlı okuma ve hafıza geliştirme teknikleri hakkında verdikleri hizmetler üzerine konuştuk.

Mega Aritmetik ile Zeki Nesiller
HABERİN GALERİSİ
Mega Aritmetik Göktürk

Mega Aritmetik Göktürk

Göktürk'te özel bir eğitim kurumu olan Mega Aritmetik'i ziyaret ettik. Mega Aritmetik Göktürk temsilciliğinden matematik öğretmeni Pınar Esemen Gündüz ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Kendinizi kısaca tanıtır mısınız?
Trakya Üniversitesi matematik , Anadolu Üniversitesi iktisat mezunuyum.Aynı zamanda Mega Aritmetik ,Mega Hafıza ve Mega Hızlı Okuma eğitmeniyim. 

Özel olarak bu işin eğitimini aldınız mı?
Az öncede ifade ettiğim gibi bu işin eğitimini Memoriad başkanı Melik Duyar’ın bizzat kendisi tarafından verildi.Eğitimin sonunda bir takım yeterlilik sınavlarına tabi tutulduktan sonra resmen Memoriad eğitmeni olmaya hak kazandım.

Mega Aritmetik ne gibi hizmetler sunmakta?
Mega Aritmetik bir beyin egzersiz programıdır. Buradaki amaç çocuklara dikkat, konsantrasyon, hafıza gücü,analitik düşünme,hızlı algılama ve öğrenme becerisi kazandırmaktadır.Dolayısıyla zeka gelişimine çok büyük katkı sağlamaktadır. Fakat bu egzersizler tıpkı beden egzersizleri gibi düzenli yapıldığında gerçek ve kalıcı bir etki bırakır.Beynin her iki yarımküresini aktif ve dengeli çalıştırdığı için dahilerdekine benzer bir zihinsel performansı ortaya çıkar.

Müfredatınızdan bahseder misiniz?
Mega Hafıza™ tarafından 5 – 11 yaş arası çocuklar için hazırlanmış olan Mega Mental Aritmetik™ zihinsel matematik eğitimi toplam iki yıl süren dört (4) eğitim kurundan oluşmaktadır. Her bir kurun süresi normal olarak 14 - 16 hafta sürmektedir. Dersler dört ay boyunca haftada üç (3) saatlik eğitim seansları şeklinde devam etmektedir. Kurlar, okul dönemine paralel olarak düzenlenen normal kurlar ve yaz döneminde düzenlenen hızlandırılmış kurlar olarak iki şekilde düzenlenebilmektedir. Hızlandırılmış yaz dönemi kurları daha çok yıl içinde programı uygun olmayan yeni çocuklar için veya çeşitli nedenlerle yıl içi programı tam olarak takip edememiş tekrar yapmak isteyen çocuklar için düzenlenmektedir.

 

Mega Aritmetik olarak Göktürk'te kaç yıldır hizmet vermektesiniz?
2014 yılının Ocak ayından itibaren eğitim vermekteyiz. 

Göktürk hakkında neler söyleyebilirsiniz?
Göktürk'ü çok beğeniyorum. Özellikle bahçe içindeki evlerine hayranım. Buranın doğanın içinde yaşanası bir yer olduğunu düşünüyorum. Hem İstanbul'un içinde hem de İstanbul'dan çok farklı bir yer gibi fakat bir yandan da ihtiyaç hissedilen şeylerin bulunabilmesi anlamında da günlük yaşantınızı kolayda sürdürebileceğiniz bir yer.

Öğrenci ve velilerinize neler öneriyorsunuz?
 Okul, veli ve öğrenci üçgeninde velilere düşen büyük sorumluluk derslerinde istikrarlı hareket etmeleri konusunda çocuklarını bilinçlendirmek.Çünkü temel eğitim ailede başlar,okulda devam eder.Mega Aritmetiğin diğer bir faydası da düzenli egzersizlerle sorumluluk bilincinin çocuğa kazandırılmasıdır.Başarının temel anahtarının disiplinli çalışmaktan geçtiğini öğrenmiş olurlar.

Yaş aralığınız bulunuyor mu? Buluyorsa kaç yaş arasını içeriyor?
Mega Aritmetik eğitimi 5 ile 12 yaş arasında verilen eğitimdir. Mega Hızlı Okuma ve Hafıza eğitimlerine ise 12 yaş üstü gençler ve tüm yetişkinler katılabilirler.

Burada nelere önem verirsiniz?
Amacımız düşünmeyi öğretmek, sorumluluk kazandırmak,ders çalışmanın eğlenceli ve güzel bir aktivite olduğunu hissettirmek ve en önemlisi de özgüvenlerini yükseltmeye önem veriyoruz.


Mega Aritmetik olarak Göktürk'te yapmayı hedeflediğiniz bir proje var mı?
Mega Aritmetik güçlü bir marka ve kurumsal çalışan bir eğitim merkezidir. Bizimde Mega Aritmetik Göktürk şubesi olarak, Göktürk’e yakışacak nitelikte bir eğitim hizmeti verebilmek.Bununda ötesinde her yıl Türkiye ve Dünya çapında yapılan Memoriad Mental Zihin Olimpiyatlarında Göktürk şubesi olarak derece almaktır.İlk denememizi Ağustos 2014 olimpiyatlarında yaptık.iyi bir sıralama ile ayrıldık.İlk yılımız için kısa sürede elde edilmiş bu başarı bizi mutlu etti. 

Başarının altın kuralı sizin için nedir?
Başarının ilk kuralı hayal etmekle başlar.Hayallerimizi gerçeğe dönüştürebilmek ise disiplinli bir çalışma ve azim sonucudur.Engel ve rakip tanımadan istediğimiz hedefe odaklanmalıyız.Çünkü tek rakibimiz yine kendimiz.Kendimizi aştığımız an başardığımız ve bu başarının bize mutluluk getirdiğini göreceğiz.

Son olarak eklemek istedikleriniz?
Kurumumuzda aynı zamanda özel ders, eğitim koçluğu , hafıza teknikleriyle İngilizce ve karikatür atölye çalışmalarıda yapılmaktadır.Her öğrenci bizim için özeldir. Bu mantık çerçevesinde her öğrenciye uygun ayrı ve kişisel programlar uygulanır. 

Mega Aritmetik Göktürk
Cami sk.Merttürk İş merkezi No:12 Daire:1 Göktürk/Eyüp
Tel : 0212 322 06 57


New Göktürk

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2014, 17:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER