Belediyeden O Binaya Müdahale

Cami sokakta yapımı devam eden inşaatın yola taşan kısmına müdahale edildi.

Belediyeden O Binaya Müdahale
banner326

Göktürk Merkez mahallesi Cami sokakta yapımı devam eden inşaatın yola taşan kısmına müdahale edildi. Yapımına geçtiğimiz sene Eylül ayında başlanan inşaat, 1. kat çıktıktan sonra kaldırımı kapamıştı. Normalde kaldırım alanının imar alanı içinde olmasına rağmen vatandaştan tepki çekmişti.

Kaldırımın inşaat alanına dahil olduğunu söyleyen inşaat yetkilileri ise, çalışmanın bitmesinin ardından yaya yolunun tekrardan açılacağını, Belediye yetkilileri ile yaptıkları görüşme sonrasında yenilenen tadilat ruhsatıyla inşaatın kaldırım cephesinde bulunan ön kirişlerin kesildiğini, yolun tekrardan kaldırıma kavuşacağını söyledi. Kaldırımın normalde imar planı içinde olduğunu ancak vatandaşların mağdur olmaması için inşaatın yeniden planlamasına gidildiğini söylediler. İnşaatın 2015 Kasım ayında Eyüp Belediyesi tarafından durdurulduğunu, 6 Nisan 2016 tarihinde tadilat ruhsatıyla yeniden inşaat'a devam ettikleri, en kısa süre içerisinde bitireceklerini dile getirdiler.

New Göktürk

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2016, 09:35
banner320
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nedim
Nedim - 3 yıl Önce

Bu binanın kendisi bir ayıptır. Kaldırımı işgal etse ne olur, etmese ne olur!

Nedim
Nedim @Nedim - 3 yıl Önce

Benim de demek istediğim; binanın kendisi ve konumlandığı yer o kadar çirkin ki, kaldırımı işgal etmese dahi böyle bir yapıya izin verilmemeliydi.

ercan
ercan @Nedim - 3 yıl Önce

kaldırım adamların imarlarında bence bu ayıp belediyeye ait

Hakan
Hakan - 3 yıl Önce

Bu Nasıl şehir planlama, belediyeyi tebrik etmek lazım bu dahiyane imar planı için :)

samet
samet @Hakan - 3 yıl Önce

Bence birde Göktürk meydandaki binayı haber yapın, orası çok daha dar....

SIRADAKİ HABER

banner327