Mustafa Kemal Atatürk, Eyüp'te Törenlerle Anıldı

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 78. yıldönümü sebebiyle ilçede düzenlenen törenlere katıldı.

Mustafa Kemal Atatürk, Eyüp'te Törenlerle Anıldı

Eyüp'te ilk tören sabah saatlerinde Eyüp Kaymakamlığı önünde düzenlendi. Törene Başkan Remzi Aydın'n yanı sıra Eyüp Kaymakamı Abdullah Dölek, AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç, Garnizon Komutanı Piyade Yarbay Ramis Karadağ, Eyüp İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Sadık Tatar, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Tören ilk olarak Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başladı. Saatler 09.05'i gösterdiğinde ise çalınan sirenler eşliğinde saygı duruşuna geçildi.

Buradaki törenin ardından Başkan Aydın, İlçe Başkanı Aykaç ve İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Sadık Tatar ile birlikte Alibeyköy Anadolu Lisesi'ndeki törene geçti. Öğrenciler tarafından 10 Kasım ile ilgili şiirlerin okunduğu törende, Atatürk'ün sevdiği eserler de çalındı. Törende ayrıca okullar arası düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere de ödülleri verildi.
Tören sonunda Başkan Aydın, öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

New Göktürk

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER