Deniz Köken'den Eyüpsultan Belediyesi'nde çekilen hediye kutuları hakkında açıklama

Yıllar sonra AK Parti'den CHP'ye geçen Eyüpsultan'da belediyede çekildiği ileri sürülen görüntüler gündem oldu. Söz konusu videoda AK Parti'li Deniz Köken'e ait yüzlerce hediye paketi olduğu iddia edildi. 

Eyüpsultan geçmiş dönem Belediye Başkanı Deniz Köken, sosyal medyada paylaşılan hediye kutularının görüntüleriyle ilgili, "Bu tür manipülatif içeriklerin toplumda yanlış algı ve kamu kurumlarına güvensizlik duygusu oluşturmasını şiddetle kınıyorum" ifadesini kullandı. Köken, yaptığı açıklamada, görüntülerin kasıtlı ve yanlış bilgilerle servis edildiğini savundu.

Videoda vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda temin edilen hasta yatağı, tekerlekli sandalye, medikal malzemeler ile gıda kolilerinin de yer aldığını belirten Deniz Köken, şunları kaydetti: 
 
“Belediyeden çıkan hediye paketleri” başlığıyla kasıtlı olarak ve yanlış bilgilerle servis edilen görüntüler hakkında kamuoyunu bilgilendirmek istiyorum. Öncelikle belirtmek isterim ki, Eyüpsultan Belediyemizin “resmi deposunda” bulunan ürünler hediyelik eşyalar ve ihtiyaç sahibi komşularımıza sosyal destek için kullandığımız ürünlerdir. Belediyemizin deposuna muntazam olarak poşetlenerek yerleştirilen ürünler “sayılma ve inceleme” bahanesiyle 2 Nisan Salı günü kasıtlı olarak dağıtıldıktan sonra video çekilerek sosyal medyaya servis edilmiştir. Videoda da gözüktüğü üzere depomuzda, Eyüpsultan’daki ihtiyaç sahiplerinin talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda kendilerine teslim edilmek üzere hasta yatağı, tekerlekli sandalye, medikal malzemeler ve gıda kolileri de yer almaktadır. Kemerburgaz’daki depomuz ile Belediyemizin ürünlerini tek noktada toplamış ve farklı farklı depolarda toplanmasının önüne geçmiştik. Görevde olduğum 5 yıl boyunca Belediyemizin faaliyetleri hakkında her zaman şeffaf olmaya ve kamuoyunu doğru bilgilendirmeye özen gösterdim, bugün de aynı noktadayım. Bu tür manipülatif içeriklerin toplumda yanlış algı oluşturmasını ve kamu kurumlarına güvensizlik duygusu oluşturmasını şiddetle kınıyorum.