Eyüp Belediyesinden Açıklama

Bugün bazı basın organlarında yeralan Alibeyköy Merkez Mahallesi Trafik Düzenleme Projesi’yle ilgili haberler gerçekleri yansıtmamaktadır.

Eyüp Belediyesinden Açıklama
HABERİN GALERİSİ
Açıklama

Açıklama

Büyükşehir Belediyemizden alınan bilgilere göre, Alibeyköy Merkez Trafik Düzenleme Projesi, 2008 yılından bu yana hazırlıkları süren ve İBB Fen İşleri Daire Başkanlığı Altyapı Hizmetleri Müdürlüğü, Ulaşım Daire Başkanlığı Ulaşım Koordinasyon ve Trafik Müdürlüklerinin koordineli çalışmaları sonucu yapımına başlanmış bir projedir.
Yine edinilen bilgilere göre, bölgede yaşanan yoğun trafik sıkışıklığını gidermek üzere başlatılan çalışma, bölgedeki bir kısım bazı esnafların şikayet ettiği gibi sadece Vardar Bulvarı’nı kapsamamakta, Silahtarağa Cd., Kazım Karabekir Cd., Sevinç Cd., Namık Kemal Cd., Gaziosmanpaşa Cd. ve Atatürk Caddesi’nin bir bölümünü de kapsayan geniş ve önemli bir alanı içine almaktadır.
Bu proje, Eyüp Belediyesi dışında tamamen Büyükşehir Belediyemizin yetki ve görevi içinde yürütülmektedir.
Belediyemiz, bölgedeki bu çalışmayla ilgili şikayetleri olan vatandaşları, Büyükşehir Belediyesi’nden ilgili mercilerle buluşturmuş ve şikayet ve taleplerini iletmeleri sağlanmıştır. Bundan dolayı da esnaf Belediye Başkanımıza teşekkür etmiştir.
Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, böyle düzenlemelerin İstanbul’un her yerinde ve zaman zaman uygulandığını ve başarılı sonuçlar alındığını tecrübe ve uzmanlıklarına dayanarak beyan etmişler ve bununla birlikte de bir kısım esnafın dileklerini de dikkate alarak düzenlemenin en kısa sürede ve en iyi şekilde bitirilmesi için gereken her şeyin yapılacağını belirtmiştir. Buna rağmen olumsuz ve provakatif bir tavır takınılması ve Belediye Başkanımızın kusurlu gibi gösterilmesi üzüntü vericidir. Belediyemizin tüm çalışmalarında Eyüp’e faydayı esas alan hizmet anlayışı her şeye rağmen bugünden sonra da aynen devam edecektir.
Kamuoyuna saygılarımızla sunulur.
Eyüp Belediye Başkanlığı

Eyüp Belediyesi

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2014, 15:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER