Ağaçlı sahiline duvar örüp, halka kapattılar.

Eyüp Ağaçlı sahilinde ilginç şeyler oluyor...

Ağaçlı sahiline duvar örüp, halka kapattılar.

 Eyüp ve çevresinde halkın kullanabildiği tek sahil olan Ağaçlı sahiline bir günde duvar örüldü.

Ağaçlı sahile girişte örülen duvar ile halk plaja giremez hale getirildi. Daha önce insanların araçları ile sahil boyu gidebildikleri, denize girebildikleri alana yapılan duvar, halkla denizi birbirinden koparttı.
Yapılan bu engelleme hangi izne bağlı bilinmiyor. Ama, 3621 Saylı Kıyı kanunu açık...
“…Kıyı, herkesin eşitlik ve serbestlikle yararlanmasına açık olup, buralarda hiçbir yapı yapılamaz; duvar, çit, parmaklık, telörgü, hendek, kazık ve benzeri engeller oluşturulamaz.Kıyılara moloz, toprak, cüruf, çöp gibi kirletici etkisi olan atık ve artıklar dökülemez…”
Eyüp Belediyesi eski meclis üyesi Hasan Fazıl Afacan, üzgün ve söyleyecek söz bulamadığını, bu durumun kabul edilemez olduğunu dile getirirken, konunun takipçisi olacaklarını ifade etti. Afacan ayrıca, kuzey ormanarı ile ilgili de bir mücadele sürdürüyor.

Vatandaşa piknik yapmak dahi yasak!

Sahilde örülen duvara asılan yazılarda ilginç. Piknik yapmak yasak. Patlama sahası. Açık maden sahası. KGM. Karayolları Genel Müdürlüğü burada patlatmalı yol çalışması mı yapacak?
Bu sahilde altında çıksa, kabul edilemez bir durum! Daha da güzelleştirilmesi beklenen Eyüp sahilinde yaşanan son gelişme herkesi şaşkına çevirdi!

İnternet Medyası

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2014, 11:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER