13. Uluslararası Eyüp Sultan Sempozyumu Başlıyor!

Eyüp Belediyesinin düzenlediği “13. Uluslararası Eyüp Sultan Sempozyumu” değerli tarihçi, yazar ve akademisyenlerin katılımıyla 25 Kasım'da başlıyor.

13. Uluslararası Eyüp Sultan Sempozyumu Başlıyor!
banner331

Eyüp Belediyesinin düzenlediği 13. Uluslararası Eyüp Sempozyumu 25-26 Kasım tarihleri arasında Eyüp Kültür Sanat Merkezinde yapılacak.

"Dün, Bugün, Eyüp" sergi açılışıyla başlayacak olan sempozyumda,Eyüp'te sosyal yaşam bağlamında gelenek ve ve bugün, Eyüp'te gelecek kaygısı, mimarisiyle Eyüp gibi konular ele alınacak.

Sempozyuma anlatımcı olarak Bülent Arı, Halil Berktay, Suphi Saatçi, Özer Ergenç, Evgeni Radushev gibi ünlü isimlerin olduğu tarihçi, yazar ve akademisyenler katılacak.
25 Kasım Cuma günü saat 14:00'da Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın açılış konuşmalarıyla başlayacak olan sempozyumun ilk oturumunda "Yaşayan Bir Şehir Olarak Eyüp" anlatılacak.

HALİL İNALCIK İÇİN ÖZEL OTURUM

25 Kasım Cuma günü saat 19.30'da Bahariye Mevlevihanesinde "Tarih Yolunda Bir Ömür Halil İnalcık" adı altında özel oturum düzenlenecek.
Halil İnalcık'ın Türk Tarihçiliğine kazandırdıkları ve İnalcık'tan önce ve sonra Balkan Tarihçiliği, akademisyenler ve tarihçiler tarafından katılımcılarla paylaşılacak.
Toplamda 4 oturumdan oluşacak olan sempozyum, 26 Kasım Cumartesi günü sona erecek.

Eyüpsultan Belediyesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER