2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Başladı

Bugün resmi ve özel okullarda yaklaşık 18 milyon öğrenci ve 900 bin dolayında öğretmen ders başı yaptı.

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Başladı
banner331

Göktürk'te Nejat Sabuncu İlkokulu, Turgut Özal Orta Okulu, Göktürk İmam hatip Orta Okulu , Doğa Koleji , Okyanus Koleji, Sınav Lisesi, Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi, Hisar Okulları, Kemerburgaz'da ise Eyüboğlu Eğitim Kurumları, Kemerburgaz Doğa Bilim Okulu, Şehit Er Sinan Şen Ortaokulu, Ragıp Kutmangil İlkokulu 2016 - 2017 eğitim öğretim yılına başladı. Göktürk'te bu sene yaklaşık 10bin öğrenci ders başı yaptı.

Ülkemizde yaklaşık on dokuz milyon öğrenci bugün 2016-2017 eğitim ve öğretim yılı için ders başı yapıyor. Öğrenciler bu yıl için 23 Ocak - 6 Şubat 2017 tarihleri arasında sömestr tatili yapacak ve okullar planlandığı üzere 9 Haziranda kapanacak. 

15 Temmuz darbe girişimi ardından Ülkemiz genelinde ilan edilen OHAL nedeniyle yayınlanan Kanun Hükmünde Kararnamelerle önce FETÖ ile bağlantısı olduğu gerekçesi ile yaklaşık 50 bin öğretmen açığa alınmış ve bunlardan 28 bini ihraç edilmiştir. Ardından PKK ile irtibatlı olan 11 bin öğretmen açığı alındı ve soruşturmalar hala devam ediyor. Bu kadar yüksek rakamlarda açığı alma ve ihraçların olması öğretmen sıkıntısı yaşanıp yaşanmayacağını gündeme getirdi. Ancak Milli Eğitim Bakanı Sayın İsmet Yılmaz yeterli öğretmenin olduğunu kaydetti. Ayrıca yeni öğretmen alımları ile de olabilecek açıkların kapatılmasına çalışılacak. Ayrıca FETÖ bağlantısı nedeniyle kapatılan okulların öğrencilerinin devlet okullarına getireceği yük ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yaşanan terör olayları nedeniyle sancılı bir eğitim öğretim yılı geçireceğimiz sanılıyor.Okulların açılması ile bir açıklama yayınlayan Milli Eğitim Bakanı Yılmaz; Nesil yetiştirmek medeniyet inşa etmektir. Ülkemizin geleceğinin inşasında kilit taşı olan eğitim kurumlarının yaşatılmasında, öğretmenlerimizin olduğu kadar ailelerin de büyük emeği vardır. Türkiye’nin çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkmasında ülkemizin en büyük gücü beşeri sermayesidir. şeklinde açıklamalarının ardından 2016-2017 eğitim-öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve bütün eğitim camiasına hayırlar getirmesini diledi.

New Göktürk

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2016, 11:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER