Projeler için düzenlenen Beykoz Yatırımları Tanıtım Töreni’nde konuşan İBB Başkanı ve Ekrem İmamoğlu, belediyeden partizanlığı söküp attıklarını belirtti. Millet ittifakının tek amacının da milleti birleştirmek, buluşturmak olduğunu kaydeden İmamoğlu, “Bugüne kadar bu iktidarın uygulaması şu, bize oy verenler vermeyenler. O partiden olanlar, bu partiden olanlar. Bana oy veren abad olsun, vermeyen bertaraf olsun. Bu akıldan bu milleti, bu milletin evlatlarını bir an önce kurtulmamız lazım” ifadelerini kullandı. “Hiçbir gencimizin ayrışmasını istemiyoruz” diyen İmamoğlu, “Birisi ben yolumu ayırdım diyebilir. Yolu açık olsun. Ama oy verenler beni ilgilendiriyor. Hiçbir genç arkadaşım yolunu bu yoldan ayırmayacak. Gençleri yanımızda istiyoruz” diye konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ‘300 Günde 300 Proje’ hizmet maratonu kapsamında aynı gündeki üçüncü adresi Beykoz oldu. “Beykoz Yatırımları Tanıtım Töreni” katılan İmamoğlu’nun Beykozlularla buluşması miting havasında geçti. Programa CHP TBMM Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın ile Millet İttifakı partilerinin İstanbul İl yönetiminden temsilciler katıldı.

“BU GÜZEL DUALARLA BEN YOLA ÇIKTIM”

Konuşmasına başında  “Ekrem, seni doğuran ana bin yaşasın” dövizine okuyan İmamoğlu, “Bu güzel dualarla ben yola çıktım İstanbul'da. Bu güzel annelerin, ablaların, hanımefendilerin dualarını hiç unutmayacağım. Onlar burada ve benimle beraber iyi ki varsınız. Tertemiz dualarını alıyorum. Kendimi güçlü hissediyorum. Hani bazen ‘hiç yorulmuyor musun ‘diyorlar. Vallahi yorulmuyorum. Çünkü sizin sevginiz beni besliyor. Bir de dualarınız. Ne olur duadan vazgeçmeyin. Oy vermeyene deyin ki; Ekrem İmamoğlu oy vermesen de duanı istiyor diyor. Ben duaya razıyım” ifadelerini kullandı.

ANADOLU HİSARI’NI ÇOK SEVECEKSİNİZ”

İlçeye yapılan yatırımları, kazandırılan eserleri ilgili sıralayan İmamoğlu, “Anadolu Hisarı, 18. yüzyıldan itibaren fiilen kullanım dışı kalmış. 19. yüzyıldan sonra da biraz kaderine terk edilmiş. Her ne kadar onarım çalışmaları geçirse de çok istenilen seviyede olmamış. Onun için bugün o açılışını yaptığımız restorasyondan, keyif duyacaksınız, keyif alacaksınız. Bu ata yadigarını,  bizden sonraki nesillere aktarmak ve özellikle bizim asli görevlerimizden birisi olan bu konuyu hızlı ele alıp bu süreci başarmak beni çok mutlu etti. Buna sadık kalmak beni çok mutlu. Beykoz'a da yakıştı.

VALLAHİ SÖKTÜK ATTIK

İmamoğlu’nun konuşmasının devamında öne çıkan başlıklar şöyle oldu:

“İstanbul'da birinci sıra neyi bitirdik? Bakın, söyleyeyim size, partizanlığı bitirdik. Demiştim ki; İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin her noktasında partizanlığı söküp atacağız. Vallahi de söktük, attık, billahi de söktük attık. Hiçbir insana, hiçbir insana farklı bir muamele yapmadık. Bugün Millet İttifakı'nın çıktığı bu yol tam da be biliyor musunuz? Bu memleketin insanlarını birleştirme yolu. Birleştirme ve birlikte hareket etme yolu.”

BEYKOZ’A DEV PROJELER

Yıldırım Bayezid tarafından inşa ettirilen Anadolu Hisarı Kalesi’nin restorasyon çalışmaları tamamlandı.  Anadolu Hisarı Müzesi, açık ve kapalı sergi alanları ile İstanbul’a kazandırıldı. Binlerce kişiyi ilgilendiren Çubuklu Kentsel Dönüşüm Projesi’ne de başlatıldı. İSKİ, Göksu ve Küçüksu Dereleri Can Suyu Projesi’ni hayata geçirilirken Beykozlu üreticilere fide, malç naylonu ve gübre desteği sağlandı. Balıkçılara tekne bakım malzemesi dağıtımı yapılırken,  Beykoz Enstitü İstanbul İSMEK ve Kavacık Bölgesel İstihdam Ofisi’nde çalışmalar da son sürat ilerliyor..”