AÇILIŞTA, YEŞİLPINARLILAR İFTAR SOFRASINDA BİR ARAYA GELDİ

Açılış öncesi Yeşilpınar Mahalle sakinleri caminin avlusunda kurulan iftar sofrasında hep birlikte oruçlarını açtı. Mübarek bir gecede ibadete açılan caminin açılışına Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken’le birlikte AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Muhammet Vanlıoğlu, meclis üyeleri, başkan yardımcıları, muhtarlar, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

YEŞİLPINAR MERKEZ CAMİİ, YEŞİLPINAR’A ÇOK YAKIŞTI”

Modern ve estetik görüntüsünün yanı sıra Türk – İslam sanatının en güzel örneklerinden birini teşkil eden Yeşilpınar Merkez Camii’nin açılışında Yeşilpınar Mahalle sakinlerine seslenen Başkan Deniz Köken şunları söyledi: “Yeşilpınar Kültür Merkez yoktu yaptık iyi oldu mu? Spor sahası yoktu yaptık güzel oldu mu? Camisi de yapılmak üzere duruyordu onu da yaptık. Bunların hepsi Yeşilpınar’a yakıştı mı? Biz yatırımlarımızın da epey bir bölümünü Yeşilpınar’dan başlatarak diğer mahallelerimize de ulaştırmaya gayret ettik. Dördüncü yılın sonunda da Kadir Gecesi’nde camimizin tamamını ibadete açmış oluyoruz.

CAMİ YAPMAK NASİP İŞİDİR”

Cami yapmak nasip işidir. Allah tevbe suresi 18’de Allah'ın mescitlerini Allah'a inanan, dediklerine inanlar yapabilirler, tamir edebilirler diyor. İnşallah yakın zamanda Gümüşsuyu Camii’ni de bitireceğiz. Neredeyse bütün camilerimizin yapımı bizim dönemimize denk geldi. Bunda da bir hikmet vardır diyoruz. Yorulduk ama değdi. Yeşilpınar’a hayırlı uğurlu olsun; Kadir Geceniz mübarek olsun.”

İLK AKŞAM VE TERAVİH NAMAZI KILINDI”

Konuşmaların ardından Yeşilpınar Mahalle Muhtarı Sinan Demir, Başkan Deniz Köken’e katkılarından dolayı plaket takdim edip, tesbih hediye etti. Başkan Deniz Köken’de caminin yapımında emeği geçen hayırsever vatandaşlara plaket verdi. Plaketlerin ardından dualarla caminin açılış kurdelası kesilerek, ilk akşam ve teravih namazları kılındı.