Yeşilay Eyüpsultan şubesi düzenlediği "Benim Kulübüm Yeşilay" projesi kapsamında, yaz dönemi boyunca ilçe genelindeki bazı Kuran kursu ve STK'ların yaz okulu öğrencilerine yönelik bilgilendirme etkinlikleri gerçekleştirdi. Öğrencilere Yeşilay'ın önemini anlatmak ve sağlıklı yaşam konusunda bilgiler vermek amacıyla bu etkinliği düzenledi.

Yapılan etkinlikte, öğrencilere Yeşilay'ın misyonu ve bağımlılıkla mücadele konusundaki çalışmaları hakkında bilgi verildi. Ayrıca sağlıklı yaşamın önemi vurgulandı ve zararlı alışkanlıklardan uzak durmanın önemi anlatıldı.

Yeşilay görevlileri ve gençlerin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, Yeşilay tarafından hazırlanan kurumsal hediyeler dağıtıldı. Böylece gençlerimize Yeşilay'ın varlığının önemi ve bağımlılıkla mücadelede destekleyici bir rol oynadığı vurgulanmış oldu.

Yeşilay Eyüpsultan Şube başkanı Osman SİNOĞLU yönetimi ile birlikte Eyüpsultan’da gençlere ve yetişkinlere sağlıklı yaşam bilinci kazandırıp bağımlılığın önüne geçmeyi hedefliyor.

Benim Kulübüm Yeşilay Projesi; önleyici ve koruyucu hizmetleri kapsamında ilkokul ve ortaokullarda uygulanan, yapılandırılmış çeşitli etkinliklerle Yeşilay’ı tanıtan ve TBM (Türkiye Bağımlılıkla Mücadele) kazanımları temelinde öğrencilerde bilinç ve farkındalık oluşturan bir projedir.