Delinmeye karşı yüksek dayanım, aşınma direnci, biyokimyasal çapraz bulaşmaların önlenmesi gibi özellikleri sayesinde pek çok sektörde toptan nitril eldiven alımı ön plana çıkmaktadır. Bu eldivenlerin lateks içermemesi, lateks alerjisi olan kullanıcılar için de alternatif oluşturur. Hastane, laboratuvar, dövme stüdyoları, gıda işleme endüstrisi, yemek servisi yapılan işletmeler, taze gıda ürünlerinin satıldığı süpermarketler gibi pek çok sektörde kullanılan nitril eldivenlerin, ev işlerinde de popülaritesi oldukça yüksektir.

Lateks eldivenlerden daha iyi fiziksel ve kimyasal özelliklere sahip olması, bu eldivenlerin akla gelebilecek pek çok sanayi kolunda yaygın olarak kullanılmasını sağlamaktadır. Toptan nitril eldiven satın alırken, piyasadaki farklı renk ve incelik alternatiflerini değerlendirebilir, bu sayede işletme ihtiyaçlarınızı optimum seviyede karşılayabilirsiniz.

Nitril eldivenlerin öne çıkan özelliklerini şu şekilde özetlemek mümkündür.

1-      Bu eldivenler, insan derisi tarafından üretilen yağlardan, zeytinyağı ve katı yağlara ve hatta petrol türevi yağlara kadar geniş bir alanda dayanıklıdır. Bu nedenle yağa dayanıklılık gerektiren sektörler, toptan nitril eldiven satın alarak işlerini kolaylaştırmış olurlar.

2-      Kimyasal maddelere dayanıklı olan nitril eldivenler, asidik ve bazik sıvılardan zarar görmez. Bu konuda lateks eldivenlerden daha güvenlidirler.

3-      Eldivende yırtılma ve aşınmaya yüksek dayanıklılık gerektiren sektörlerde de toptan nitril eldiven alımı oldukça popülerdir.

4-      Nitril eldiven kullanımında kavrayış ergonomiktir.

5-      İşletmenin belirli bölümlerinde farklı renk eldiven kullanmak isteyenler için geniş renk seçenekleri piyasada kolayca bulunabilir. Örneğin mavi, siyah, beyaz, turuncu, kırmızı gibi renklerde toplu nitril eldiven alımını kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Editör: Seopx Seopx