Başakşehir’den Arda Turan’a tarihi ceza

Medipol Başakşehir, Arda Turan'a tarihi ceza verdi.

Başakşehir’den Arda Turan’a tarihi ceza

Bir eğlence mekanında şarkıcı Berkay ile kavga eden sonrasında ise hastaneye silahla giden Arda Turan, Türkiye’nin gündemine oturdu. Medipol Başakşehir Kulübü, Arda Turan ve yaşananlar ile ilgili açıklama yaptı. Medipol Başakşehir yönetimi Arda Turan’a 2.5 milyon TL para cezası verildiğini duyurdu. Arda Turan, Medipol Başakşehir’de yıllık 27.5 milyon TL kazanıyor.

İşte Arda Turan’a verilen ceza ile ilgili açıklama:

“Yönetim Kurulumuz 15.10.2018 tarihinde saat 19:30'da tek gündem maddesi ile olağanüstü toplanmış ve oyuncumuz Arda Turan'la ilgili bir kısmını aşağıda açıkladığımız bazı kararlar almıştır.

Milli Takım maçları nedeniyle verilen 3 günlük izin sırasında futbolcumuzun işlediği iddia edilen ve medyaya yansıyan fiillerinin İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü'nün etik ve profesyonel anlayışı ile hiçbir şekilde bağdaşmadığını belirtmek isteriz.

Konunun yargıya intikal etmesi sebebiyle ek karar ve yaptırım haklarımızı saklı tutarak, kendisini 2 milyon 500 bin TL para cezası ile cezalandırdığımızı, oyuncunun profesyonel yükümlülüklerinin yargı kararını verene kadar devam edeceğini kamuoyuna bildiririz.

Saygılarımızla

İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü”

İnternet Medyası

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER