Zekeriyaköy’de Sutopu Akademisi’ne yoğun ilgi

Sutopu Milli takım oyuncuları olan Yiğit Hantal ve Josip Sutalo tarafından kurulan Sutopu ve Yüzme Kulübü Zekeriyaköy’de hizmete girdi.

Zekeriyaköy’de Sutopu Akademisi’ne yoğun ilgi
banner331

Mithat Hantal Yüzme ve Su Topu Akademisi, aktif Milli Takım Sporcularından oluşan kadrosuyla üyelerine en iyi hizmeti vermek için hazırladığı, her yaş gurubuna yönelik, yüzme ve sutopu branşında antreman programları dahilinde çalışmalarını sürdürüyor. Ayrıca yetişkin sporseverler için özel tekniklerle yüzme dersleri verilen kulüpte, tedavi amaçlı eğitim programı da veriliyor. Ayrıca denizde, havuzda yaşanan kazaları önlemek için eğitim programları da üyelerin isteğine göre sunuluyor.MİLLİ OYUNCULARLA ÇALIŞMA İMKANI

Kulübe üye olan çocukların en büyük şansları ise, Türkiye’nin en iyi sutopu sporcularıyla çalışma imkanına sahip olmaları. Kulübün eğitmenlerinden olan, Yiğit Hantal, Türk Milli Sutopu kaptanlığı yapmış ve Avrupa şampiyonasında da gol krallığı başarısı gösterirken, Josif Sutalo ise aslen Hırvat olup, Türk Milli takımında milli mayoyu giydi. Kendisi de 2006 Avrupa Ligi Şampiyonluğuna imza atan takımda yer almış ve geçen sezon, Türk ligi gol krallığına ulaştı.


Kaynak :SARIYER

New Göktürk

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER