SARIYERLİ ÖĞRENCİLER RASATHANE’DE

Sarıyerli öğrenciler, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nü ziyaret etti.

SARIYERLİ ÖĞRENCİLER RASATHANE’DE
banner331

Sivil Savunma Birimi, Sarıyerli öğrencilerin deprem eğitimi alması konusunda Rasathane’ye belirli periyotlarda ziyaretler gerçekleştiriyor. Deprem anındaki doğru davranış biçimini kavramak için yola çıkan miniklerin ilk durağı “Astronomi Bilimi” bölümü oldu. Gözlemevinde bulunan teleskop ile güneş lekeleri ve hareketlerini gözlemleyen öğrenciler, Türkiye’nin astronomi çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı.


 
İkinci istasyonda meteoroloji birimini ziyaret eden öğrenciler, Güneş’in özellikleri ve hava durumu ölçümlerinin nasıl yapıldığı konusunda ayrıntılı bilgi sahibi oldular. 


 
Deprem Hakkında Uygulamalı Eğitim
 
Deprem kayıt odasının ardından 1999 Gölcük depremi sonrasında kurulan Afete Hazırlık Eğitim Bilimi’nde deprem eğitimi alan öğrenciler, depremin ne olduğu ve korunma yollarının neler olduğu videolar izleyerek pekiştirdiler. Sarıyerli miniklerin ziyaret boyunca bekledikleri deprem simülasyon bölümünde ise heyecanlı dakikalar yaşandı.  Öğrenciler adeta gerçek bir depremi yaşayarak deprem anındaki doğru davranış biçimlerini test etti. KAYNAK: SARIYER

New Göktürk

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2016, 12:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER