Boğazlar mercek altına alınıyor

Yılda 6 binden fazla tehlikeli yük taşıyan, toplam 60 bin civarında geminin geçtiği Türk Boğazları’nda tehlike her geçen gün artarak devam ederken, Sarıyer Belediyesi harekete geçti.

Boğazlar mercek altına alınıyor

Sarıyer Belediyesi tarafından “80. Yılında Montrö Boğazlar Sözleşmesi ve Türk Boğazları” konulu panel yarın düzenleniyor. Panel yarın saat 13.00’da başlayacak. Panelde, Prof. Dr. Mustafa Aydın, Dr. Şükrü Elekdağ, Prof. Dr. Sezer Ilgın ve Kaptan Ayhan Çekçi konuşmacı olarak yer alacak.SAAT 13.00’DA BAŞLAYACAK
Açılış konuşmasını Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in yapacağı paneli Türk Deniz Araştırmaları Vakfı (TÜDAV) Başkanı Prof. Dr. Bayram Öztürk yönetecek. Panelde, Montrö Boğazlar Sözleşmesi’nin 80. yılı dolayısıyla Boğazlar konusundaki son gelişmeler değerlendirilecek. Ayrıca özellikle Sarıyer gibi Boğaza kıyısı olan Belediyelerin bu tür kazalar karşısında alabileceği tedbirler incelenip, olası riskleri en aza indirmek için ortak akıl politikası oluşturularak nelerin yapabileceği tartışılacak. 19 Ekim Çarşamba günü saat 13.00’da Yaşar Kemal Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda başlayacak panel 16.00’a kadar sürecek.

HABER : SARIYER POSTA

İnternet Medyası

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2016, 17:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER