Sevgi Avcıoğlu bize biraz kendisinden bahseder mi ?
Tabi ki... Öncelikle Merhaba... 1990 ekim doğumluyum. Makedon kökenli 4 çocuklu bir ailenin en ufak bireyi olup 21 yaşına kadar İzmir'de antrenörlükle meşguldüm. Sonrasında mesleki tercihime mankenlik ve oyunculuk ta eklenince İstanbul'a yerleştim. 2012 yılından bu yana mankenlik ve oyunculuk anlamında bir çok seçkin proje ile çalıştım, sonra  kendi okulum FASHION FABRICA'yı kurdum.


Vay canına 25 yaşında okul sahibi olmak oldukça zor olmalı... Hem mankenlik ve oyunculuk hem de akademi çok yorucu değil mi? Birde antrenörlükten modelliğe geçiş serüveninden biraz bahsedelim diyorum.

Olur bahsedelim:) antrenörlük yaptığım dönemde 160 öğrencim vardı, yaşıma göre oldukça iyi şeyler yapmaya başlamıştım ve bir tv programına konuk edilmiş, ilk kez İstanbul'a gelmiştim. Bir anda kendimi bir güzellik yarışmasında buldum, oradan aldığım dereceyle ve akabinde ki tekliflerle meslek tercihim değişmeye başladı. 2013 yılında Türkiye genelinde 2 ayrı yarışmada 1.lik derecesi aldıktan sonra en son 2015 Miss Ecxlusive Of The World'te ülkemizi temsil ettim ve  ülkemize 40 ülkenin arasında 4.lük ödülünü kazandırdım. Bu zaman içerisinde bir çok dizi ve reklam projelerinde rol aldım.. Akademiye gelince tüm bu süreç içerisinde edindiğim deneyimleri gelecek furyaya aktarabilmek adına donanımlı bir ekiple yola cıktım ve Fashion Fabrica'yı kurdum. Zor olamadığını söyleyemem tabi ki ama kolay şeyleri seçmek benimle çok bağdaşan bir durum değil :)Oo oldukça yoğun.. Bunca yoğunluk arasında özel yaşantınıza zaman ayırmak mümkün değil gibi?

Hayır değil, inanın işimdeki verimliliğimi borçlu olduğum en önemli unsur kendime ayırdığım zamanlardır. Aileme ayırdığım zaman arkadaşlarıma ayırdığım zaman benim için çok gereklidir. Tüm enerjimi bu durumlarda toplarım.

Çok güzel. Sizi heyecanlandıran yeni şeyler görür, duyar gibiyiz :) Biraz da sürprizlerden bahsedelim mi, biraz ip ucu alsak mesela? 
Sürpriz olsun değerli okurlarımıza, 1 bucuk yıl aradan sonra TRT'de yeni  bir dizi ile çok yakında ekranlarda yer alacağım. Şahane bir projeyle anlaşmamızı yaptık. Onun dışında aktif olarak katalog çekimlerime devam ediyorum, e tabi ki gözümün nuru Fashion Fabrica  ve sektörü yıkıp geçirecek öğrencilerimle ilgileniyorum...

Projenizi sabırsızlıkla bekliyoruz. Fashion Fabrica'nın şanslı  öğrencilerine nasıl bir kariyer planlaması yapıyorsunuz?  
Bizim eğitimimiz 1 aylık sıkıştırılmış bir eğitim programından oluşuyor. Bu süreçte verdiğimiz mankenlik zarafet ve oyunculuk eğitiminin yanı sıra  öğrencilerimizin imajlarından tutunda kişisel spor programlarına kadar biz ilgileniyoruz. Kurs sonrası proporsiyonlarına uygun projelere yönlendiriyor ve 1 yıllık danışmanlıklarını üsteleniyoruz. Mesela şuan, henüz ilk kurumuz bitmemiş olmasına rağmen 1 öğrencimizi güzellik yarışmasına yönlendirdik bile...
 
 
Şahane... Sektörün gidişatı ile fikirleriniz ?
Net olmayı severim. Ne yazık ki oyunculuk ve modellik piyasasının ayrıcalıklığı  bizim başladığımız dönemlerde ki gibi değil. Herkesin mankenim, oyuncuyum diyebileceği kadar şiddetli bir dalgalanmadan geçiyor. Geçiyor diyorum geçici olduğuna inanıyorum, manken ve oyuncu olmak standartların dışında olmaktır. Yetenek gerektirir, ayrı bir enerjiye sahip olmayı gerektirir, seçilmişliktir.

Bir heves yada bir hırsa dayalı olmayacak kadar özel bir meslektir. Verdiğimiz eğitimden yola çıkarak söylemeliyim ki zarafet eğitimini herkes alabilir, kurumsal firmalar da bizden zarafet eğitimi almakta... Fakat oyunculuk ve mankenlik dersek şayet; kişinin bu işe hem uygun görsellikte olması, hem de bu alanda sürekli olarak gerekli eğitimleri alarak donanımlı olması gerekir. Her iş zordur, ama bizim işimiz biraz şans bolca emek gerektirir.
Eğlendiren, eğlenirken de bilgilendiren bir röportaj oldu :))

Benim için de öyle. New Göktürk ailesi ile bir arada olmak şahane. Güzel sohbetiniz için teşekkürler...