Helendoron

Firma Kodu #773
Sektör YUVA VE ANA OKULLARI
Adres Mithatpaşa Mahallesi Davutpaşa Caddesi No:50 Kemerburgaz
URL http://www.helendoronkemerburgaz.com
Şehir/Eyalet Ucar
Eklenme Tarihi 06.03.2023
 Helen Doron metodu, bir dil bilimci olan Helen Doron tarafından 1985'te geliştirildi ve tüm dünyada early English öğretiminin öncüsü oldu. Bu benzersiz metodoloji üç aylıktan itibaren çocukların, kendi ana dillerini öğrendikleri gibi duyduklarını tekrarlamaya ve pozitif yönlendirmeye dayalıdır. Helen Doron, bu metodun ilk ilhamını kızı dört yaşına geldiğinde Suzuki metodu ile keman derslerine başladığında aldı. Dr. Suzuki, bu metodunu ana dil yaklaşımı olarak adlandırıyordu ve çocukları keman çalmaya, nota öğretmeden önce başlatıyordu.

Dr. Suzuki ile görüşmelerinde Helen Doron, dünya üzerinde çocuklara yabancı dil öğretiminde nasıl bir yanlışlık yapıldığını gördü. Gerçekten, onların 'dilin müziğini' öğrenmeye ihtiyaçları vardı. Gerçekten de, bebekler ve küçük çocuklar anne babalarından, kendilerine bakanlardan ana dillerini kelimeleri, cümleleri, şarkıları, hikayeleri tekrar tekrar duyuyorlardı ve çocuklar bir diğer dili de aynı bu şekilde öğrenebilirlerdi. Glenn Doman ve İnsan Gücünün Başarısı Enstitüsü, çocukların inanılmaz kavrama gücüne değinerek Helen Doron metodolojisinin etkinliği hakkında önemli bir bilgi vermektedir.

Bugün, Helen Doron Early English 3 aylık bebekten 18 yaşındaki gençlere kadar değişik kurslar sunmaktadır. Milyonlarca çocuk bu metod ile İngilizce öğrenmiştir. Helen Doron metodu, oyunlar, hikayeler, çalışma kitapları, flash kartlar, hikaye kartları, özgün şarkılar vasıtasıyla İngilizce öğrenmeyi yönlendirir. Rahat ve zevkli bir ortamda hızlı, neşeli ve tamamen doğal olarak gerçekleşen öğrenme çocukları uluslararası dil sınavlarına da hazırlar.

Müziğin Dili kitabını satın almak isterseniz lütfen Öğrenim Merkezinize başvurun.

Bunlar da ilginizi çekebilir