Çalışma hayatının zorlu koşullarıyla baş etmeye çalışırken işinizi kolaylaştırmak ve sağlığınızı güvence altına almak amacıyla çeşitli tedbirler alınması söz konusudur. Çalışan kişinin sağlığını korumak Ve iş güvenliğini sağlamak amacıyla iş güvenliği malzemeleri kullanımı Yönetmelikle Yasalaştırılarak zorunlu hale getirilmiştir.

İş Güvenliğinde Kullanılan İş Eldivenleri Hangi Özellikte Olmalıdır?

İş eldiveni çalışılan ortama göre kişiyi birtakım tehlikelerden korumak amaçlı tasarlanmış el giysisidir. Peki iyi bir iş eldiveni hangi özellikleri taşımalıdır. İş eldiveni seçimi nasıl olmalıdır. İş eldivenleri yeteri kadar önemsenmese de en önemli organlarımızdan olan ve yaşamımızı devam ettirebilmek için ellerimizi koruyan iş ekipmanıdır.

Risklere karşı etkin bir koruma sağlayabilmek için yaptığımız işe uygun iş eldiveni tercih etmeliyiz. Eldivenler mekanik risklere, termal tehlikelere, kimyasal ve mikroorganizmalara, radyasyon ve radyoaktif kirlenmeye, soğuğa karşı ve elektrikçi eldivenleri olmak üzere sınıflandırılmaktadır. İş eldivenleri çalışanların eline uygun ölçüde olmalı ki çalıştıkları nesneyi iyi kavrayabilsin. Bu kişiye de iş yaparken kullanım kolaylığı sağlar. Aynı zamanda eldiven yapımında kullanılan malzeme uzun süreli çalışmalarda eli terletmeyecek ve rahatsız etmeyecek özellikte olmalıdır. Eldivenlerin dayanıklılığı yüksek olmalıdır. Bu doğrultuda işinize uygun seçtiğiniz eldiven sizin iş performansınızı da etkilemektedir.

Paraşüt tipi emniyet kemeriyle yüksekte de güvendesiniz.

Günlük hayatta koşulları zorluk içeren işler bulunmakta olup, bu işler karşısındaki riskleri en aza indirmek gerekir. Yerden yüksekliği metreleri bulan ortamlarda çalışan kişiler mevcut olan tehlikelere karşı önlem almalıdır. Çünkü tehlikelere karşı önlem almamak sonucu telafi edilemeyen kazalara hatta yaşamınızın riske girmesine sebebiyet verebilir. Dolayısıyla yüksek yerde iş yaparken paraşüt tipi emniyet kemerlerini kullanarak oluşabilecek yaralanmaları minimuma indirebilirsiniz.

Paraşüt tipi emniyet kemerlerinin fayda sağlayabilmesi için kullanımı kadar özellikleri de önemlidir. Paraşüt tipi emniyet kemeri kullanım kolaylığı ve iş süresinin uzamaması adına kolay çıkarılıp, takılabilmelidir. Fiziksel olarak her insan kalıbına uyacak standartta olmalıdır. Dalgın anınızda askıda kalma durumunuza karşılık vücudunuza zarar vermeyecek ve kan dolaşımınızı olumsuz etkilemeyecek şekilde tasarlanmalıdır.

Sağlıklı bir yaşam ve tam sağlam iş güvenliğiniz için paraşüt tipi emniyet kemerleri kullanın. Saydığımız öncüllere dayanarak emniyet kemerinizi seçerken özelliklerini de önemsemelisiniz. Bunun için ürettiği iş güvenliği malzemeleriyle sizlerin sağlığını da düşünen güvenle tercih edebileceğiniz web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Editör: Seopx Seopx