Plastik veya metal çöp konteynerleri günümüzde atıkları koyabilmek için en çok tercih edilen sistemler arasında yer alırlar. Bu konteynerlerin farklı model, hacim veya malzemelerden üretilmesi, onları farklı alanlarda kullanabileceğimiz anlamını taşır. Örneğin metal çöp konteynerleri daha az hareket ettirilmesi gereken yerlerde kullanılırken, plastik kutular daha fazla hareket özgürlüğüne sahiplerdir.

Peki bir çöp konteyneri satın almadan önce dikkat edilmesi gereken konular nelerdir? Örneğin plastik çöp konteynerleri farklı hacim ve boyutlarda üretilirler. Bilindiği gibi Litre bir hacim birimidir. 1100 litre plastik çöp konteyneri birçok fabrikanın, hastanelerin veya okulların ihtiyaçlarına karşılık verebilir. Bunun aksine atıkların az olduğu alanlarda ise daha ufak boyutlu plastik kovalar tercih sebebi olabilir.

Plastik Çöp Konteyner Özellikleri

Teknik Konteyner, plastik çöp kovalarını üretirken birçok farklı hususa dikkat etmektedir. Örneğin plastik kovalardan su veya diğer pis sıvıların sızıntı yapması istenmeyen bir durumdur. Bunun yanı sıra çöp kovaları, belediye çöp kamyonları tarafından günlük olarak boşaltılırlar. Bu durum onların sağlam yapıda ve mukavemette olmasını gerektirir. Sağlam malzemelerden üretilmeden çöp kutuları deforme olacak, parçalanacak veya tekrar kullanılamaz hâle gelecektir.

Teknik Konteyner, İstanbul ve İzmir’de bulunan ofisinde her yıl binlerce farklı çöp konteynerinin üretilmesinden ve pazarlanmasından sorumludur. 30 yılı aşkın tecrübesiyle sektörüne yön veren kuruluşlardan birisi olan bu firma, ülkemizin 81 iline hizmet verebilecek kapasiteye sahiptir.

Kaynak: https://teknikkonteyner.com.tr/urun/1100-lt-plastik-cop-konteyneri-34