Bastırılmış duyguların büyük bir patlamayla ortaya çıkması sizi şaşırtmasın. Eskiyi bırakmak, yüzleşmek, bırakmak tutulmalarla birlikte Nisan ayı boyunca aktifken, Akrep dolunayı olaylara son noktayı koyabilir. Bir şeylerin temeli sarsılıyor, dengeler bozuluyor, çürük olan ayıklanıyor. Sınırlarınızı aşmayı, özgürlükle sorumluluklarınızı bir arada harmanlamayı öğrenebilirsiniz.

Yakan yıkan bir enerji kendini gösterebilir, bazı şeyleri idare etmek zor olabilir. İkili ilişkilerde krizler ve güç mücadelesi ortaya çıkarken, sabit ve değişmez kurallar yerle bir olabilir, kendinizi şaşırtıcı bir mücadelenin içinde bulabilirsiniz. Sular sakin akmaz, işler pek de hayal ettiğiniz gibi ilerlemez. Gerilimli olaylar yıkım getirebilir, yıkım dönüşüm yaratır, bunların karşısında evren cesaret göstermenizi ister.

Ruhsal olarak arınabilir, yeni alışkanlıklar belirleyebilir, zararlı alışkanlıkları bırakabilir, toksik ilişkileri bitirebilirsiniz. Korkular, bilinçaltı kayıtların temizlenmesi, maddi güvenlik arzusu, gelecek endişesi gibi pek çok şey zihinde çelişki yaratacaktır. Ne çok şey değişti ve değişiyor diyebilirsiniz. 14 yılda bir kavuşum yapan Uranüs- Jüpiter kavuşumu bu noktada sınırları ortadan kaldıracak, isyan etmekle birlikte psikolojik dönüşüm yaşatacaktır. Sezgiler yükselebilir, görmezden gelinen sorunlar tetiklenebilir, kendinizi bir mücadelenin içinde bulabilir, içe dönebilirsiniz. Bazı şeyler tamamlanacaktır.

MOTİVASYON EKSİKLİĞİ, DEPRESYON

Suçlar, cinayetler, kazalar, dolandırıcılıklar artabilir, kolektifte can acıtan olaylara tanıklık edebiliriz. Liderlerin, önemli figürlerin ölümleri öne çıkabilir, düşmanlıklar, dedikodular, iftira, şiddet insanoğlunun tüm karanlık yönleri dışa vurabilir. Bugün başlayan ve 5 gün etkisini hissettirecek olan Mars- Neptün kavuşumuyla enerjiniz, motivasyonunuz düşebilir, kendinizi halsiz hissedebilirsiniz. Bağışıklık, genel vücut dengesi bozulabilir, hastalıklara karşı daha savunmasız olabilirsiniz.

Kandırılmalar, aldanmalar, dolandırılmalar, kafa dağınıklığı, hırsızlık, değerli eşyaların kaybolması gündeme gelebilir. Gizli entrikaların çevrilme zamanıdır. Kime sırrınızı açtığınızdan, kime sırtınızı dayadığınızdan bugünlerde emin olun. Zehirlenmeler, (ilaç, besin, alkol, doğalgaz) yaşanabilir. Su baskınları, boru patlamaları meydana gelebilir. Önümüzdeki 5 gün bilmediğiniz yerlerden yemek yemeyin, tükettiğiniz ürünlerin son kullanma tarihlerine mutlaka bakın. Her duyduğunuza inanmayın, herkese güvenmeyin, her haberi doğru bilmeyin. Odaklanma sorunlarına karşı her işinizi iki kere teyit edin. 

MERKÜR RETROSU BİTİYOR. 

Güzel haber Merkür retrosu bitiyor, ancak önümüzdeki hafta eski hızını kazanması adına dikkat edilmesi gereken günler. Mars- Neptün kavuşumu eşlik ederken Çarşamba gününe kadar önemli mailleriniz, yazışmalarınız, evraklarınız, bilgileriniz önem arz ediyor.

Yeni bir şeylere başlamak için acele etmeyin. Enerjinizi boş yere harcamayın. Dayanıklılığınızı testten geçirmeyin. 

Sürprizler ve hak edilmiş hediyeler oturduğu yerden isteyenlere gelmez, emeksiz ve mücadelesiz yemek olmaz. “Zorluklar ortaya çıksa da kendi yolumuzu bulmak..” Böyle tanımlayabiliriz. Doğumlar, ölümler, kayıplar, açgözlülük, hırslar ve bu hırsların yaratacağı gerilimler, kıskançlık.. Büyük resimde hepsinin yeri olduğunu idrak etmek çok önemli. Bilinçaltı çalışmaları, terapiler, psikoterapi açısından iyileştirme getiren bir dönem. Yardım istemekten çekinmeyin, yardıma ihtiyacı olandan desteği esirgemeyin. Kalbinizi sevgiyle doldurun.