Fenerbahçe Kulübü'nün başkanı Ali Koç, yakın zaman önce yaptığı bir açıklamada, Kulüpler Birliği Vakfı başkanlığı görevinden ayrıldığını belirtmişti.

Bugün İstanbul'da gerçekleştirilen Kulüpler Birliği toplantısında, temsilciler Ali Koç'un görevine devam etmesi yönünde taleplerini ilettiler. Ancak, toplantıdan yarım saat önce ayrılan Ali Koç, bir açıklama yapmadı.

Toplantıya katılan ve görüş bildiren Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, "Ali Bey'in başkanlıktan ayrılma talebini kabul etmedik ve göreve devam etmesi için 17 kulübümüz de kendisine destek verdi. O da bizi kırmadı ve göreve devam edeceğini söyledi." şeklinde konuştu.

"BÜTÜN KULÜPLER YABANCI HAKEM İSTİYOR"

Yıldırım ayrıca toplantıda hakemlerin de gündeme geldiğini belirterek, "Bütün kulüpler yabancı hakem istiyor. Herkes hakemlerden şikayetçi. Fakat bu konuda kararı TFF ve MHK verecek. VAR konuşmalarını görünce hepimiz yabancı hakem istiyoruz." dedi.

Toplantıya katılamayan Galatasaray, Trabzonspor ve Pendikspor temsilcileri ise yazılı olarak görüşlerini ilettiler. Öte yandan, deprem bölgesindeki vatandaşlarla bir iftar programına katılacak olan Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve yöneticileri, bu nedenle Kulüpler Birliği toplantısına katılamadılar.

Editör: Irem Su Uyumaz