Köpek bakımı her ne kadar zor olsa da bir o kadar da zevklidir. Bir köpeğin bakımından zevk alabilmeniz için öncelikle o köpek ile yakın dostluk kurabilmeniz ve sabırlı olmanız gerekmektedir. Sabır bir köpek ile anlaşabilmenin en önemli anahtar kelimesidir. Köpekler kimi zaman sizleri zorlayabilmekte, bazen de sinirlenmenizde neden olabilmektedir. Fakat her ne olursa olsun bu canlılar sevildiklerini hissettiklerinde sizler için çok yakın bir arkadaş olabilmekte ve sizleri canı pahasına da koruyabilmektedirler. Nankörlük nedir bilmeyen ve sevdiği kişilere aşırı sahiplenme duygusu ile yaklaşan köpekler kendileri ile ilgilenen kişilere çok daha bağlıdırlar. Bu nedenle eğer bir köpek sahibiyseniz öncelikle köpeğinizi her koşulda sevebilmeyi bilmeniz gerekmektedir.  

Bir köpek sizin istemediği davranışları yaparak bazen sizi sinirlendirebilir. Fakat bu gibi durumlarda bazı kişiler köpeklere şiddet uygulayabilmektedirler. Bir köpeğe şiddet yolu ile eğitim vermeniz mümkün değildir. Tam tersine bu köpeklerin saldırgan davranışlarda bulunma alışkanlıkları güçlenecektir. Köpekler için verilecek en doğru eğitimler onların daha uysal canlılar olmasını sağlayacak olan eğitimlerdir. Bu eğitimlerin başında pozitif pekiştireli eğitimler gelmektedir. Pozitif pekiştireçli eğitimler köpeklerinizin yaptığı doğru davranışlarda onların ödüllendirilmesi ile gerçekleşmektedir.  

Köpekler oldukça zeki canlılar olmaları nedeni ile eğitimlere uyumludurlar. Bu nedenle köpekler öğrendikleri eğitimleri kolay kolay unutmazlar. Köpeklerin davranışlarını pekiştirmesini istiyorsanız köpeklerin ödüllendirilmesine özen göstermelisiniz. Köpek eğitimde ceza yöntemi de uygulanmaktadır. Fakat ceza köpeklerin şiddet görmesi anlamına gelmemektedir. Ceza verdiğiniz bir köpeğin sevdiği davranışları ortadan kaldırabilirsiniz. Eğer köpeğiniz sizin istemediğiniz bir davranışı yapıyor ve bu davranışı sürdürmekte ısrar ediyorsa köpeklerinize yapmaktan hoşlandıkları bir durumu ortadan kaldırarak ceza verebilirsiniz. Elbette köpeklerinize ödül ve ceza vermenin de bir takım sınırlarını çizmiş olmanız gerekmektedir. Her yaptığı davranışta ödül vermeniz köpeğinizin bu davranışı öğrenmesini değil bunu bir zorunluluk gibi görmesini sağlayabilmektedir.  

Köpek eğitimlerinde destek veren kurumlardan biri de köpek otellerdir. Köpeklerinizin bu otellerde konforları düşünülmektedir. Sizler köpeklerinizden uzak kaldığınız zamanlarda köpeklerinizi bu otellere emanet edebilirsiniz. Köpek Eğitimi önemli olduğu kadar köpeklerin bakımı da önemlidir. Köpekler otellerde tek olarak konaklayabilmektedir. Ayrıca köpeklerinizin otellerde tuvalet eğitimleri de doğru olarak verilmektedir. Köpekler gün içerisinde enerjilerini atmaya ihtiyaç duyduklarından dolayı otellerde bakıcılar tarafından gezdirilmektedirler. Köpek otellerinde köpeklerin oyun oynayabilme imkânları sağlanmalıdır. Oyun oynayan köpekler mutlu olduklarından dolayı eğitimleri almaya çok daha uyumludurlar. Köpek otellerinde köpeklerin her türlü ihtiyaçları sağlanabilmelidir.  

Köpekler otellere alınırken öncelikle bakımlarının yapılması gerektiğinden uzman veterinerler eşliğinde köpeklerin sağlık kontrolleri yapılır. Köpek Pansiyonu  na alınırken tüy bakımları, ağız ve tırnak bakımları ilk aşamada yapılmaktadır. Köpek sahipleri otellere başvururken yanlarında köpeklerin aşı kartlarını da getirmesi istenmektedir. Çünkü bulaşıcı hastalık riski taşıyan köpekler diğer köpekleri ve köpek otelinde bulunan diğer kişileri de risk altında bırakmaktadır. Köpek otellerinde yaşayan köpeklerin kaldıkları yerlerinde dezenfekte edilmiş olması gerekmektedir.  

Yaşam standartlarının değişmesi nedeni ile köpekler apartmanlarda beslendiklerinden dolayı istedikleri gibi hareket edememektedirler. Bu nedenle köpek otellerinin köpeklerinizin özgürce hareket edeceği yerlerde bulunması son derece önemlidir. Köpek Oteli başakşehir köpeklerinizin konforunu düşünmektedir. Sizlerde köpeklerinizin tıpkı bir tatildeymiş gibi yaşamasını istiyor iseniz köpek otellerini tercih edebilirsiniz. Köpekler mutlu oldukları otellerde iyi vakit geçirirler. Köpekler sahiplerinden ayrıldıklarında yalnızlık duygusu içerisine düşebilmektedirler. Bu nedenle otellere yeni alınan köpeklere burada bulunan bakıcılar tarafından ilgi gösterilmesi gerekmektedir. Sahiplerinden ayrı oldukları süre içerisinde mutlu olan köpekler eve döndüklerinde sosyalleşmiş olurlar.

Hause Of İstanbul Dog Kennel