Kemerburgaz Hayvan Kliniği

Kemerburgaz Hayvan Kliniği yakında açılıyor.

Kemerburgaz Hayvan Kliniği
banner326
Kemerburgaz Hayvan Kliniği
Eyüp Belediyesi Göktürk ve Kemerburgaz'da sokak hayvanları için bugüne kadar ambulanstan, barınma ve besleme noktalarına, kediler için özel evlerden mama dağıtımına kadar yaptığı pek çok olumlu çalışmaya Kemerburgaz’da ki Hayvan Kliniğimizi yaparak bir yenisini daha ekliyor.

Hayvan Kliniği toplam 200 m² olup, Göktürk ve Kemerburgaz bölgemizin son derece önemli ve ivedi bir ihtiyacını karşılayan stratejik bir yatırım olması planlanıyor. Hayvanların sağlıklı yaşam hakkını sağlayan, aynı zamanda da hayvanlar tarafından çevre ve insana zarar verilmesini önlemek için yapılan bu tesis, çevre ilçelere de örnek olacak

Yakın zamanda hizmete girecek olan Kemerburgaz Hayvan Kliniği hakkında Eyüp Belediye başkanı Remzi Aydın’dan sizler için detaylı bilgiler aldık.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ‘’Biz ‘Sokak hayvanları Eyüp’te yalnız değil’ dedik ve daha önce köpekler için beslenme ve barınma noktaları ile kediler için kedi evleri yaptık. Bununla beraber hayvan ambulansımızı da hizmete aldık. Her vakaya yetişmeye çalışıyoruz. Yaptığımız çalışmalarda hayvan sevenlerin de fikir ve görüşlerini alıyoruz. Kemerburgaz’da yapacağımız hayvan kliniğimizde veteriner hekimlerimiz ve bakım personelimiz, gündüz saatlerinde hizmet verecek” diye konuştu.
 
Bölgemizde farklı yerlerden hayvanlar bırakılıyor, bunlar için nasıl bir önlem almayı planlıyorsunuz?
Bölgemizde başka belediyelerin bıraktığı sokak hayvanları bulunuyor.  Hayvanlara takılan küçük çipler sayesinde hangi belediyeye ait olduğu tespit edilip, kendi belediyelerine teslim edeceğiz. Sahipli hayvanlarında çip takmayı planlıyoruz. Bu sayede evcil hayvanların sokağa atılmasından sonra hangi bölgeye ait olduklarını tespit etmiş olacağız.
 
Kemerburgaz Hayvan Kliniği ne zaman faaliyete girecek?
Kemerburgaz Hayvan Kliniğini bir aya kadar bitirmeyi planlıyoruz. Hastane önünde Ambulans bulunacak. Sabit numara ile aranıp bilgi alınabilecek. Kliniğin karşısında yaşam alanları oluşturduk. Kulübelerimiz kudep atölyemizde yapılıyor. Kedi evleri de koyduk. Göktürk Özgecan Aslan Sağlıklı Yaşam ve Yürüyüş Parkuru içinde sahipli hayvanlar için oyun parkı yapacağız.
 
Klinikte ne gibi hizmetler verilecek?
Kemerburgaz’da sokak hayvanlarının tedavi edileceği klinikte, özellikle kedilerin kısırlaştırılması başta olmak üzere, basit yaralanmalar ve hastalıkların tedavileri konusunda hizmet verecek. Klinikte, 6 veteriner hekim ile bakım personeli görev yapacak ve klinik, Kemerburgaz ve Göktürk başta olmak üzere Eyüp geneline hizmet verecek.New Göktürk

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2016, 10:35
banner320
YORUM EKLE
YORUMLAR
kamil groçovski
kamil groçovski - 3 yıl Önce

klinik yapılsın ama daha önemli sorun barınma sorunu. her köşede başıboş 4-5 köpek var. ne oturup bişey yiyebiliyorsunuz ne parkta oturabiliyorsunuz nede otobüs bekleyebiliyorsunuz. her durağın önünde köpekler önüne gelene havlıyor , insanları rahatsız ediyorlar. barınma önem sırası olarak 1. sırada olması gerekir.

Şirin
Şirin - 3 yıl Önce

Kamil groçovski çok haklisin! katiliyorum sana! Ama ne yazik ki bu ön planda değil sanki hiç sorun değilmiş gibi..

kayhan
kayhan @Şirin - 1 yıl Önce

biekaç yıl önce onlar barınıyordu burda biz gelip onların yaşamını bozduk şuanda onları biryere atmak çözüm değil adalette değil önce insanlar vicdanlı olup kapısındaki etrafındaki hayvanlara bakmayı öğrenebilsinler azcık vicdanlı olabilsinler rahatsız olan bence terkedip gitmeli

Elif
Elif - 2 yıl Önce

Ben bir veteriner teknikeri olarak bu hastanenin acılmasini umutla bekliyorum belki bizede ekmek kapısı olur.

SIRADAKİ HABER