iPhone 8'in sanal home tuşu yetenekli olacak

HomePod yazılımı içinde bulunan kanıtlardan sonra şimdi başka bir iddia ortaya atıldı. iPhone 8'de sanal home tuşu olacağını biliyoruz. iOS geliştiricisi Steven Troughton-Smith, HomePod yazılımında yaptığı incelemede, iPhone 8'in alt kısmının sanal ana ekran düğmesi alanına ayrıldığını ortaya koydu.

iPhone 8'in sanal home tuşu yetenekli olacak

Şimdiye kadar aktarılan bilgilere göre sanal düğmenin boyutu değiştiriliyor. Video veya tam ekran uygulamalarda düğme gizleniyor. Renginin değiştirilmesi gibi özelleştirmelerle ilgili herhangi bir şey ise bulunmadı. Çinli kaynaklara dayandırılan yeni bir rapor, sanal tuş hakkında ilginç ifadeler barındırıyor.

Beklenenden daha yetenekli

Raporda sanal home tuşunun 3D Touch sayesinde beklenenden daha yetenekliolacağı vurgulanıyor. Kaynak çoklu görev ekranı, bir önceki menüye geri dönüş, iki farklı uygulama için ekranı ikiye bölmek gibi işlevlerin sanal tuşta olacağını iddia etti. Raporda 3D Touch için "yeni" ibaresinin geçmesi, ayrıca iPad gibi iki farklı uygulamanın iPhone 8'de çalışması detayları göze çarpan kısımlar. Apple'ın tam ekranlı iPhone 8 için yeni geliştirdiği 3D Touch sisteminin kullanması şaşırtıcı olmaz. Ekranın farklı uygulamalar için ikiye ayrılması daha önce de gündeme gelmişti.

Şimdilik söylenenler bu kadar. Yeni gelişmeler olursa sizlere bildirmeye devam edeceğiz.

İnternet Medyası

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER