Galatasaray da işler iyi gitmiyor

Maalesef son zamanlarda alışık olduğumuz bir derbi izledik. Futbol adına bol pozisyonlu göze hoş gelen hücum futbolu seyredemedik. Genel anlamda Türk futbolun ne kadar kötü bir durumda olduğunu bir daha çok net görebildik.

Gelelim maça, iki takımda beklemediğimiz 11‘ler ile başladı. Galatasaray 3‘lü savunma Ozan, Maicon ve Ahmet ile başladı ki Ahmet uzun zamandır forma şansı bulamamıştı ona rağmen görevini yerine getirdi. Kenarlarda Mariano, Nagatomo orta sahada Selçuk / Fernando önlerinde Feghouli Forvet ikili de Onyekuru ve Eren 3-4-1-2 sistem ile oynadı. Beşiktaş ligimizde alışık olduğumuz 4-2-3-1 sistemi ile oynadı arka 4’lü Caner, Vida, Necip ve Adriano - önlerinde Medel Dorukhan ve Lajic Hücumda da Quaresma, Güven ve Mustafa.

Maçın ilk 10 dakikasında Beşiktaş baskılı oynamaya çalıştı. Galatasaray da oyunun temposunu düşürerek oynadı. Beşiktaş orta sahası Medel Dorukhan ve Lajiç ve hücümda Güven, Mustafa Ozan Maicon ve Ahmet oyun kurmalarına ve orta sahada Fernado ve Selçuk’a top aldırmamak için baskı kurarak hata yapmalarına zorladı. Zaman zaman da başarılı oldu bunda fakat kaptıkları topları da çok olumlu kullanamadılar. İlk yarıya bakarsak Beşiktaş’ın penaltı pozisyonu ve Galatasaray’ın kornerden direkten dönen topun dışında başka net gol pozisyonu izleyemedik. Buda maçın ve oyunu kalitesini ne kadar düşük olduğunu bize gösteriyor.

İkinci yarı da çok değişik geçmedi. Güven - Atiba değişikliği ile başlayan Beşiktaş orta sahayı daha çok kontrol altına almak için yapılan bir değişiklik ki Güven ilk yarı Galatasaray savunmayı çok zorlayan oyunuyla gayet de iyi oynadı.

Galatasaray ikinci yarıda da etkili olamadı
İki takımda akan oyundan pozisyon üretmekte zorlandı. Galatasaray özelikle varlığı da yokluğu da belli olmayan Eren ve Selçuk sahada bu şekilde olduğu sürece hep eksik oynayan bir Galatasaray göreceğiz.

Aslında bakarsak maçın uzatma dakikaları en heyecanlı zamanlarıydı. Galatasaray golü bulmak için arkada boşluklar bıraktı. Beşiktaş da kontra ataklarla pozisyon bulmaya başladı ki Caner topu çıkarsa Love boş kaleye atacaktı. Son dakikada Galatasaray duran toptan belki de beraberliği bulabilirdi.

Sonuç olarak keyifsiz bir derbi ama VAR’ı ve hakemi çok tartışılmayacak bir maç izledik

Maçın iyileri var mı - zorlarsak evet var
Beşiktaş adına Dorukhan, Güven, Mustafa ve Lajiç,Galatasaray da Ahmet ve Ozan diyebiliriz. Başakşehir’in mağlup olmasından dolayı da Beşiktaş şampiyonluk yarışına yine ortak oldu. Fakat Galatasaray da işler iyi gitmiyor diyebilirim. Hem sakatlar hem cezalar kadronun da Kısıtlı olmasında buna da etken tabi. Bir an önce devre arası gelmesi lazım ve gerekli takviyeler yapılması lazım yoksa işleri zor.

Beşiktaş da işler tam istedikleri gibi gitmese de hem Avrupa’da ki galibiyet hem derbi galibiyeti onlara ilaç gibi geldi.

Sosyal Medya :  twitter.com/arslanvolkan57

YORUM EKLE