Emel Bilenoğlu ile Yerel Seçim Öncesi Canlı Yayın

New Göktürk Dergisi Yerel Seçim 2024 Canlı yayın konuğu iyi Parti Eyüpsultan Belediye Başkan adayı Emel Bilenoğlu.

Konuk: İYİ Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Emel Bilenoğlu 
Moderatör: Kenan Yılmaz
Tarih: 11 Mart Pazartesi 21.00
Canlı Yayın: instagram.com/newgokturk


İyi̇ Emel Canli

Emel Bilenoğlu kimdir?


31 Mayıs 1971 yılında Bartın’ın Amasra ilçesinde doğdum. Şanlı ordumuzun Deniz Kuvvetleri'ne 35 sene hizmet etmiş Çorum’un İskilip ilçesinden Ömer Astsubayla, Saraybosna’dan göç etmiş bir ailenin göçmen kızı olan İet Hanımın kızlarıyım. İlkokulu Paşabahçe ilkokulunda, orta ve lise eğitimimi ise Kandilli Kız Lisesi'nde başarıyla tamamladım.

Üniversiteyi Mimarsinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümünde bitirdim. 1993 yılından 2006 yılına kadar kurumsal firmalarda tasarım müdürlüğü ve koordinatörlük yaptım. 2006’dan 2014 yılına kadar kendi firmam olan Emel Bilenoğlu Trend’ i başarıyla çalıştırdım. Türkiye’nin önemli firmalarının tasarım danışmanlığını yaptım. Halen gıda sektöründeki kendi firmamızda tasarım danışmanlığı ve kurumsal danışmanlık yapmaktayım. 2003 yılında kıymetli eşim sevgili Cafer Bilenoğlu ile hayatımı birleştirdim. 2006 yılında ise dünya güzeli kızım Derin ve yakışıklı oğlum Sarp’ı dünyaya getirerek hayatımın en anlamlı dönemine girmiş oldum.

"Eyüpsultan Atatürkçü Düşünce Derneği’nin üyesi ve ayrıca ilçede Çağdaş Kadınlar Derneği’nin kurulmasına destek oldu. Üyesi olduğu Eyüpsultan Dostları Vakfı çatısı altında “Eyüpsultan’de Yaşayanların Dilinden Son Yüzyılın Hikayesi” organizasyonun proje sorumluluğunu üstlendi. 12 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleşen bu organizasyonla, binlerce Eyüpsultan’lı bir araya getirerek, Eyüpsultan'ın yakın tarihini, yaşayan yüzlerce tanıkla görüşerek hazırlanan kitabın tanıtımı, çekilen belgesel film ile yapıldı.
 

25 yıl özel sektörde farklı şirketlerde profesyonel olarak çalışan Emel Bilenoğlu, 10 sene kendi tasarım ofisini yönetti. Evli ve 2 çocuk annesidir. Mimar Sinan Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Geleneksel Türk Sanatları Bölümü mezunu bir tasarımcı olan Emel Bilenoğlu Eyüpsultan'a, kadim tarihine ve barındırdığı eserlere bakışının bu nedenle daha farklı olduğunu belirterek, “Eyüpsultan, hem inanç tarihimizin, hem de Cumhuriyet tarihimizin bir çok sanatçısının yetiştiği bir kültür ve sanat merkezidir. 1950’lerden itibaren Haliç ve çevresinin yaygın üretim ve istihdam alanı olarak, Disk, Türk-İş gibi önemli emek örgütlerine Eyüpsultan’dan büyük katılımlar gerçekleşmiştir” diye ekliyor.