Ekrem İmamoğlu 2.Kez İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "1 milyonun üstünde biraz farkla birinci durumdayız. Bu an itibarıyla 16 milyon yetkiyi bize vermiştir. Seçimi kazanmış bulunuyoruz" dedi.

İstanbul'da yapılan Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini resmi olmayan sonuçlara göre mevcut başkan Ekrem İmamoğlu kazandı. İmamoğlu seçim sonuçlarının ardından vatandaşlara hitap etti.

İmamoğlu'nun açıklamasından satır başları:

"FARK 1 MİLYONUN ÜSTÜNDE"

Öncelikle ifade etmek isterim ki en son sizlerle paylaştığım süreçten bu yana artık seçimin son anlarına yaklaşmış durumdayız. Yüzde 96'sının sonuçları elimizde var, 1 milyonun üstünde biraz farkla birinci durumdayız. İBB seçimleri bu an itibarıyla 16 milyon yetkiyi bize vermiştir.

"25 İLÇEDE ÖNDEYİZ"

14 belediyemizin tamamı görevimize devam edeceğimiz belediyeler, hiçbir sorun yaşamadık. 11 belediyede de sonuçlar belli olmuş ilçeler. Başta şu anda birçok ilçede de durumun kafa kafaya olduğunu söylemek isterim.

Seçimi kazanmış bulunuyoruz, bu zaferin tabii paydaşları var. Elbette İstanbul İttifakı'nı güçlendiren halkımıza yürekten teşekkür ediyorum.

"VATANDAŞLAR SADECE BANA DEĞİL, İKTİDARA VE SAYIN CUMHURBAŞKANI'NA DA MESAJ VERMİŞTİR"

Bu seçimler önemli. Seçmen ne mesaj verdi anlamakla yükümlüyüz. Milletin sandıkta verdiği görevi yok sananlar, eninde sonunda milletin kalbindeki yerini kaybederler. Bugün gerçekleşen seçimde vatandaşlar bana tam yol ileri görevi vermiştir. 16 milyon vatandaşımızla birlikte partizanlığı tarihe gömdük. Bu gece 16 milyon İstanbullu sadece bana değil, iktidara ve Sayın Cumhurbaşkanı'na da mesaj vermiştir.

SARAÇHANE'DE ZAFER KONUŞMASI YAPTI

Ekrem İmamoğlu sonuçların belirlenmesinin ardından Saraçhane'deki İBB binası önüne gelerek halka hitap etti. Zafer konuşmasını yapan Ekrem İmamoğlu'nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Ekran görüntüsü 2024-04-01 004128

"Bu şehrin inançlarına kadim kültürüne, kadim her duygusuna hayırlı uğurlu olsun. Fatih Sultan Mehmet sadece bir şehir fethetmedi bu şehirde yaşayan her insanın gönlünü fethetti. Bir çağ açtı bir çağ kapattı. Biz de 2019'den bu yana bir çok kötülüğü israfı kenara ittik. Bu şehrin parasının çarçur edilmesini kenara ittik. Milletin parası artık milletin oldu. Genel Başkanım Özgür Özel'e de teşekkür ediyorum. İstanbul'da muazzam bir organizasyonla tek bir oyumuza zarar gelmemesi uğruna çalışan İl Başkanımız Özgür Çelik'e de teşekkür ediyorum. İstanbul Gönüllüleri'ne de teşekkür ediyorum. Bu başarıda emek harcayan en önde koşan İstanbul ittifakı var. 16 milyon İstanbulluya teşekkür ediyorum"

"Halk bize, hükümete, Sayın Cumhurbaşkanı'na ne mesaj verdi. Bütün bunları konuşacağız. Bizler şunu anladık siz İstanbul olarak bize dediniz ki 'İstanbul'da israf dönemi bitti temelli kapandı, İstanbul'da milletin parasının millete verildiği dönem başladı'. Partizanlık bitti bitti partizanlık yok. Dayanışmacı halkçı belediyecilik var. Seçmen 'Bu anlayış kazanmaya devam edecek' dedi. Her İstanbulluya eşit ve adil hizmetin ulaştığı dönem devam edecek"

Ekran görüntüsü 2024-04-01 004133