Glutensiz Değirmen olarak, sağlıklı ve doğal beslenme anlayışına uygun olarak ürettiğimiz 20'den fazla un çeşidi ile glutensiz yaşamı destekliyor ve zengin lezzet alternatifleri sunuyoruz. Sorgum unu ile öne çıkan ürünlerimiz, çiftçilerden özenle seçilen sorgum tanelerinden kalibre edilip taş değirmende öğütülerek elde edilmektedir. Sorgum unu, düşük yağ oranına sahip olmasına rağmen yüksek oranda protein, vitamin, mineral ve antioksidan içerir. Bu özellikleriyle karnı uzun süreli tok tutma ve yüksek enerji deposu olma özelliği taşır. Sorgum unu, tariflere yumuşak, hafif şekerli bir aroma katarak sağlıklı ve lezzetli alternatifler sunar.

Sağlıklı Alternatifin Keşfi

Glutensiz Değirmen olarak, yulafın sağlıklı bir alternatif olduğuna inanıyor ve çiftçilerden temin ettiğimiz yulaf mahsullerini özenle işleyerek yulaf ununa dönüştürüyoruz. Yulaflar, temizleme aşamasından geçirildikten sonra bir dizi öğütülme aşaması ve kurutma işleminden geçirilerek elde edilen yulaf unu, beyaz una sağlıklı bir alternatif sunar.

Yulaf unu, içerdiği B vitamini, demir, magnezyum, potasyum, fosfor ve çinko gibi zengin vitamin ve mineral içeriği ile besleyici bir seçenek sunar. Glutensiz diyetlere uygun olan yulaf unu, lezzetli tariflerde kullanılarak sağlıklı yaşamı destekler. Her bir ürünümüz, özenle seçilen hammaddelerle, titiz bir üretim süreciyle ve doğal yöntemlerle işlenerek sofranıza ulaşır. Sağlıklı ve lezzetli alternatiflerle dolu bir yaşam için Glutensiz Değirmen'i tercih edin.