Cumhuriyet Halk Partisi Eyüp Gençlik Örgütü Başkanı Direnç Çeliker, kamu vicdanını derinden yaralayan her türlü taciz, tecavüz, tehditin, kadın, erkek ve çocuklarımıza karşı yapılan insanlık dışı saldırılar hareketleri vurgulayarak " Sokaklarını, caddelerini, mahallelerini hiç bir ayrım gözetmeden birlikte dolaştığımız insanların bu samimiyetini bozacak toplumsal deformasyona asla müsade etmeyeceğiz" dedi.


CHP Eyüpsultan Gençlik Örgütü Başkanı Direnç Çeliker'in yaptığı açıklamanın tamamı şu şekilde:
"Son zamanlarda sürekli hale gelerek sanki olağan bir durummuş gibi seyir eden taciz, tecavüz gibi gelenek, görenek ve ahlaki değerlerimizle kesinlikle uyuşmayan insanlık dışı vahşi gelişmeler, toplumumuzdaki sağ duyu sahibi herkes gibi bizleri de derinden yaralamıştır.

Bu gibi hadiseler toplum vicdanını yaralayan ciddi hadiseler olduğu için kesinlikle siyaset malzemesi olarak kullanılmasını da doğru bulmuyoruz.

Siyasi görüşü ne olursa olsun. Siyasi partisi hangi parti olursa olsun, bu konuda toplumsal vicdan sahibi olan herkesle yan yana duruş sergileyebilir ve açıkça destekleriz.

Sokaklarını, caddelerini, mahallelerini hiç bir ayrım gözetmeden birlikte dolaştığımız insanların bu samimiyetini bozacak toplumsal deformasyona asla müsaade etmeyeceğiz.

Kamu vicdanını derinden yaralayan her türlü taciz, tecavüz, tehditin, kadın, erkek ve çocuklarımıza karşı yapılan insanlık dışı saldırıların karşısında olduğumuzu beyan eder, yaşanan bu olumsuzlukların son olmasını diler, kamuoyuna saygıyla duyururuz." 
Direnç Çeliker
Eyüp Gençlik Örgütü Başkanı