Ayşe Mine’yi Takdir Ediyorum!

Tarkan’ın “Beni Çok Sev” şarkısı 2017 yılında ödülleri birer birer toplarken hakkında da hayli fazla spekülasyonlarda yapılmakta.

İrem Derici’nin  “Kalbimin Tek Sahibine” şarkısından sonra  düğünlerin vazgeçilmez  şarkısı olarak benimsenen “Beni Çok Sev” için geçtiğimiz hafta ortaya atılan alıntı beste iddiaları üzerine ortalık biraz karıştı.

1980lerin içinde sevgili Ayşe Mine tarafından seslendirilen “Ellerim Uğurlar” şarkısının introsu adeta “Beni Çok Sev” şarkısının introsunu anımsatmakta tabiî ki bu konu müzik adamları tarafından kesin karara vardırılır ama kulağımıza “aaa evet sanki o tadı" bırakan “Beni Çok Sev” hakkında başta Tarkan olmak üzere şarkının söz yazarı sevgili Günay Çoban’a da fazlaca eleştiri yapıldı.

Fakat tüm bu olan bitene Ayşe Mine takdir edilesi bir yaklaşım gösterdi ve yangına körükle gitmek yerine  “ konuyu besteciler kendi aralarında çözsün” diyerek noktayı koydu.

Eğer iddia edildiği gibi bir alıntı olayı varsa ( müzikte topu topu 7 nota  var düşünün artık beste yapmanın zorluğunu)   bu tabiî ki iki besteciyi ilgilendirir burada ne Tarkan ne de Günay Çoban muhatap alınamaz.Tarkan bu şarkı önüne geldiğinde 30 küsur sene öncesinin bir şarkısı mıydı bu diyemez ! Günay Çoban’da  beste önüne geldiğinde aynı şeyi düşünemez  hatta şimdiye kadar hiçbirimiz aaa evet ya bu şarkı o şarkı diyebildik mi?! Tabi ki hayır…Ancak çok dikkatli olup çokta iyi bir müzik arşivi olanların belkide yakalayabileceği bir durum bu.

Böyle olunca da kimse kimseye  aldın ettin diye yüklenemez !.. Ayşe hanımın dediği gibi iki besteci çözsün olayı yada müzik otoriteleri karar versin yoksa klavye başında oturup  ahkam kesmek  kolay bırakalım işi bilenler sonuca ulaştırsın.Biz de hem Tarkan’ın hem de Ayşe Mine’nin o güzel seslerinden şarkılarını dinlemeye devam edelim…       

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.