Açılış için düzenlenen programa Başkan Deniz Köken ile birlikte AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Muhammet Vanlıoğlu, AK Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili adayları Cahit Altunay ve Selçuk Kar, İstanbul Pazarcılar Odası Başkanı Mesut Şengün, Eyüpsultan Belediye Başkan Yardımcıları, muhtarlar ile vatandaşlar katıldı.

Açılış öncesi Başkan Deniz Köken milletvekili adayları ve İstanbul Pazarcılar Odası Başkanı Şengün ile birlikte pazarı dolaşarak alışveriş yaptı. Bu esnada pazarcı esnafı ve vatandaşlarla sohbet eden Başkan Deniz Köken yeni yapılan pazar alanı ile ilgili görüşlerini aldı.

OSMANLI PARK’A YAPTIĞIMIZ KÜTÜPHANEYİ MAYIS AYINDA AÇACAĞIZ”

Açılışta bir konuşma yapan Başkan Deniz Köken; “Seçim öncesi söz verdiğimiz projelerimizden biriydi. Tamamlanınca ortaya bu güzel eser çıktı. Başka pazarlarımıza da böyle düzenlemeler yapmamız lazım. Biz işimizi yapıyoruz, işimizle anılmak istiyoruz. Bütün komşularımızı seviyoruz, komşularımızla huzur içinde yaşamak istiyoruz. Mayıs ayında Osmanlı Park’ın içine yaptığımız sosyal tesis ve kütüphanemizi açacağız. Daha nice güzel işleri beraber yapacağız.” dedi.

PAZAR KURULMADIĞI GÜNLER OTOPARK OLARAK KULLANILACAK

Açılışı yapılan pazar 4 bin 165 metrekarelik alanda kuruluyor ve 500 pazar tahtası kapasitesine sahip.

Alan, pazarın kurulmadığı günler toplamda 129 araç kapasitesine sahip otopark olarak hizmet verecek.

2 BİN 100 METREKARELİK YEŞİL ALANA SAHİP

Yenileme projesi kapsamında pazar yerinin mevcut durumu değerlendirilerek çevresindeki yeşil doku güçlendirildi. Bu sayede semt pazarına 2 bin 100 metrekarelik yeşil bir çevre kazandırılmış oldu.

Kapalı pazar yeri alanında ayrıca idari ofis, teknik alan, bay - bayan tuvaletleri, Balkan Çarşısı gibi bölümler de yapıldı.