Citroën’nin hız verdiği yeni model atağının SUV temsilcisi C3 Aircross, Bayraktar Otomotiv İstinye Şubesi'nde son 3 yıldır kendi segmentinde “Yılın Motoru” ödülüne layık görüen 1.2 PureTech 110 BG turbo benzinli otomatik ve 1.6 BlueHDi 100 BG dizel motor düz vites seçenekleri ile 108 bin 500 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Citroën’nin yeni “Inspired By You” marka sloganıyla “Kullanıcılardan İlham Alınarak” geliştirilen SUV C3 Aircross, hayatı kolaylaştıran detayları barındırıyor. Citroën markası için kullanıcılarının hayatları her zaman birincil ilham kaynağı oluyor.

Cesur bir kişiliğe sahip “yeni nesil” SUV C3 Aircross, 85 gövde kombinasyonu ve 5 kabin tasarım seçeneği ile çok çeşitli kişiselleştirme imkanları sunuyor.

Müşteri beklentilerine göre şekillenen, “kullanıcı odaklı” bir SUV olan C3 Aircross, rakip tanımayan iç hacmi, modüler tasarımı, segmentinin en yüksek sürüş pozisyonu ve segmentinde tek açılır panoramik cam tavanıyla, aktif bir yaşam sürenleri hedefliyor.

Citroën Advanced Comfort® programı çerçevesinde aydınlık iç mekan, geniş bagaj hacmi, ses yalıtımı ve özel dolgu malzemeli koltuklarıyla C3 Aircross; yolcularına ferahlık, sürücüsüne de sıra dışı bir sürüş keyfi sunuyor.

Citroën’in SUV pazarındaki atağı, C3 Aircross ile yeni bir aşamaya geçiyor. 2013 ile 2016 yılları arasında Türkiye’de satış rakamları üç kat büyüyen bir segment olan SUV pazarında daha fazla söz sahibi olmak isteyen Citroën, SUV kullanıcılarından ilham alarak yepyeni bir model olan C3 Aircross’u geliştirdi. Bir SUV’den beklenen; farklı ve canlı tasarım, hem nitelik hem de nicelik anlamında eksiksiz güvenlik; karakterli, konforlu ve kullanışlı araç özelliklerinin tamamı Citroën C3 Aircross’un iddiaları arasında yer alıyor. Citroën marka geleneği olan kullanıcı dostu konfor ve araç içi yaşantısındaki pratik detaylar Yeni C3 Aircross’un, SUV pazarındaki yoğun rekabette konumunu güçlendiriyor.

Hem şehirde hem de şehir dışında kullanım kolaylığı sağlayan çeşitli kullanıcı odaklı teknolojilere sahip olan Citroën C3 Aircross, MPV konforunu stil sahibi bir tasarımda yaşamak isteyen, biraz da macera arayan SUV müşterilerine hitap ediyor.

YENİ MARKA İMZASI: iNSPiReD BY YOU

Kuruluşundan bu yana, her zaman kullanıcılarının hayatlarını kolaylaştıracak yenilikler sunan Citroën markası, 2009 yılından bu yana kullanan ‘CRÉATIVE TECHNOLOGIE’ uluslararası imzasını “Kullanıcı odaklı marka” olma anlayışından yola çıkarak, ‘INSPIRED BY YOU’ olarak değiştirdi. Markanın yeni modelleri Citroën C3, C3 Aircross ve C5 Aircross; kullanıcı odaklı yeni teknolojileri ConnectedCAM, Airbump ve Citroën Advanced Comfort Programı kapsamında geliştirilen ekstra darbe absorbe etme özelliğine sahip Hidrolik ve Kademeli Süspansiyon Sistemi, bu yeni imzayı en iyi şekilde yansıtan unsurlar.

CESUR VE KİŞİSELLEŞTİRİLEBİLİR BİR SUV

Yeni Citroën C3 Aircross, güçlü, özgün ve canlı duruşu ile dikkat çeken, 4,15 m uzunluğunda geniş hacimli ve çok yönlü kullanımı olan bir SUV. Yerden yüksek tasarım, segmentinin en yüksek sürüş pozisyonu, büyük jantlar, ön ve arka tamponlardaki koruyucu panelleriyle gerçek bir SUV tasarımına sahip. Yeni Citroën C3 Aircross’un, tavan çıtalarında ve C sütunundaki camlarında kullanılan özel renklendirmeler güçlü bir grafik tasarım sunuyor. Dört farklı tavan renk seçeneğine sahip olan C3 Aircross’ta toplam renk kombinasyonları 85’i, kabin opsiyonları da 5’i buluyor. Yatay çizgilerle genişlik algısına katkıda bulunulan kabinde ferahlık ve güven hisleri büyük bir uyum içerisinde.

Yeni Citroën C3 Aircross, sürüş keyfi ve yol tutuşu açısından tam bir SUV. Kompakt yapısı sayesinde şehirde kıvrak, Grip Kontrol ve Hill Assist Descent (Yokuş İniş Desteği) ile maceraya hazır olan C3 Aircross, tasarruflu ve verimli benzinli ve dizel motor seçeneklerine sahip.

KONFOR KONUSUNDA YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR

Citroën Advanced Comfort program dahilinde geliştirilen yeni nesil Citroën’lerde üretimin pek çok noktasında özel geliştirmeler yapıldı. Citroën, 98 yıllık tarihi boyunca otomobillerdeki konfor standartlarını sürekli belirleyen bir marka olarak anılmaya “İleri Konfor (Advanced Comfort)” programıyla devam ediyor. “İleri Konfor” programı sayesinde yeni nesil Citroën modelleri, yatak teknolojisinden esinlenilen özel dolgu malzemeli koltuklar, ekstra darbe absorbe etme özelliğine sahip Hidrolik ve Kademeli Süspansiyon Sistemi ve yeni yapısal gövde bağlantıları ile yüzde 20 daha sağlam. “Citroën İleri Konfor (Advanced Comfort)” programının 4 hedefi bulunuyor. Sürüş Konforu, Yaşam Konforu, Fonksiyonel Konfor ve Zihin Konforu.

Citroën’in felsefesi, ana akım bir marka olmak, yaratıcılığı ve cesareti temel alan, tasarımlarıyla farklı, lüks olmayan ama insanların hayatlarını kolaylaştıran, ihtiyaç duydukları tüm konforu sağlayan, karmaşık olmayan ve sadakatle bağlı oldukları otomobiller üretmek. Bunun yanısıra “ikonik” bir marka iddiasındaki Citroën, kendini “çekici ve ilham verici” olarak açıklıyor.

KENDİ SEGMENTİNDEKİ EN FERAH VE MODÜLER ARAÇ

Citroën Advanced Comfort® programı kapsamında geliştirilen Yeni Citroën C3 Aircross, sadece fiziksel özellikleriyle değil, iç mekanındaki benzersiz atmosferiyle de yolcularının iyi hissetmelerini sağlıyor. Her şeyin düşünüldüğü tasarımı sayesinde Yeni C3 Aircross günlük yaşantıda konfor veya fonksiyonlarından kesinlikle ödün vermeden hayatı kolaylaştıran bir SUV. Geniş kabini ve konforlu koltuklarıyla sınıfının en geniş iç hacmi (en iyi tavan yüksekliği, en geniş diz mesafesi), rakip tanımayan modülerlik (iki bağımsız parça halinde kaydırılabilen arka koltuk sırası) ve çok geniş bir bagaj hacmi (410 litre ile 520 litreye arasında) sunuyor.

Segmentinde tek olan açılır panoramik cam tavan, yolculara aydınlık bir ortamda seyahat etme ve gökyüzünü izleyebilme imkanı sağlıyor. Yeni C3 Aircross, sürücü yorgunluk uyarı ikazı, yokuş kalkış desteği ve Citroën Connect Nav gibi sürücü destek sistemleri ile donatıldı.

BENZERSİZ GÖVDE TASARIMI

Yeni Citroën C3 Aircross, Citroën Stil Direktörü Alexandre Malval’ın liderliğindeki tasarım ekiplerinin hayal gücü ile geliştirildi. C3 Aircross benzersiz gövde tasarımı, canlı renkleri ve kendinden emin ifadesiyle daha ilk bakışta cezbedici bir etki bırakıyor. Kompakt ve yüksek ölçüleri (4.15 m uzunluk, 1.76 m genişlik ve 1.64 m yükseklik) ile çok iyi oranlara sahip. C3 Aircross’un 175 cm’lik yerden yüksekliği aynı platformu paylaştığı Yeni C3’ten yaklaşık 20 mm daha fazla.

Yeni C3 Aircross’un ön tasarımında, iki kademeli aydınlatma grubundan oluşan Citroën DNA’sı olarak adlandırılan karakteristik görünüm sunuluyor. Üst bölümde LED gündüz farları mevcut. İkili krom şerit üzerinden ambleme bağlanan bu farlarla aracın genişliğine dikkat çekiliyor. Ana farlar orta kısımda bulunuyor. Sis farları da renkli bir çerçeve içinde en alt bölümde yer alıyor. Ortadaki büyük hava girişi aracın gücünün habercisi. Tamponun en ucunda, alt bölüme doğru bulunan koruyucu parça, Yeni C3 Aircross’un SUV etkisini güçlendiriyor.

Arka bölüm, C3 Aircross’un güçlü omuzlarını, genişliğini ve güçlü kişiliğini ön plana çıkarıyor. 3D efektli arka farlar aracın C3 ve C-Aircross Concept’in aile bağlarına dikkat çekiyor. Zarif ışık üniteleri iki renkli C3 Aircross logosunun bulunduğu bagaj kapağındaki parlak siyah detaylar ve yine parlak siyah Citroën logosuyla tamamlanıyor. Öndekilerle benzer biçimde arka tamponda da koruyucu eklentiler SUV etkisine katkıda bulunuyor.

SUV stiline enerji katan renk rötuşlarını pek çok noktada kişiselleştirmek mümkün. Bu parçalar, tavan rayları, C sütunundaki kelebek camları, yan ayna kapakları, ön far çerçevesi veya jant göbekleri olarak sıralanabilir. Yeni C3 Aircross’ta 8 ana gövde rengi, 4 tavan rengi ve 4 renk paketi ile kombinasyon sayısı 85’i buluyor. Jant seçenekleri ise 16 veya 17 inç olarak tercih edilebilecek.

İÇ MEKANDA 5 AYRI AMBİYANS

Yeni C3 Aircross’un iç mekanında 5 ayrı kişiselleştirme paketi sunuluyor.

Standart ambiyans seçeneği, Mika Gri kumaş koltuk döşemeleri, beyaz havalandırma çevçeveleri ve dokulu gri gösterge paneli ile son derece sade bir yapıda.

Metropolitan Gri ambiyans seçeneğinde, kabin hacminin ön plana çıkartıldığı; gösterge panelinde bulunan parlak renkler ve sıcak kumaşlar, kırmızı havalandırma çerçeveleri ile kombine ediliyor.

Urban Kırmızı ambiyans seçeneğinde, 3D koyu Gri kumaş koltuklar kırmızı renkli havalandırma çerçeveleri ve dikişler ile harmanlanırken kokpit de Corinthe-TEP ile kaplı.

Hype Mistral ambiyans seçeneğinde, siyah damarlı deri ve kaz ayağı desenli kumaş kombinasyonu, Corinthe-TEP kaplamalı gösterge paneli ve saten krom havalandırma çerçeveleri ile tamamlanarak kalite hissine vurgu yapılıyor.

Hype Colorado ambiyans seçeneğinde yumuşak dolgu malzemeli yarı deri koltuklar, iki renkli direksiyon simidi ve gösterge panelindeki özel Colorado renkli döşemeler ile zenginleştiriliyor.

SUV SÜRÜŞ KARAKTERİNDEN ÖDÜN VERİLMİYOR

Yeni C3 Aircross, yerden yüksek yapısı ve büyük lastikleri ile yol üzerinde hakimiyetini ilan eden kompakt yapılı bir SUV. Yeni Citroën C3 Aircross’ta opsiyonel olarak sunulan Grip Control (Yol Tutuş Kontrolü®) ve Hill Assist Descent (Yokuş İniş Desteği) sayesinde her türlü zeminde kolayca hareket edilebiliyor. Farklı zemin koşulları için Grip Control sistemi ve 16 ya da 17 inçlik dört mevsim lastikleri ile donatılmış olan C3 Aircross, son derece modüler bir sürüş deneyimi sağlıyor ve koşul veya yüzey ne olursa olsun kendini her türlü yola uyarlayabiliyor. 5 sürüş modu bulunan Grip Control’de Standart moda alındığında çekiş otomatik olarak ayarlanıyor. Sistemde ayrıca, Kum, Arazi, Kar veya ESP Kapalı modlarından biri seçilebiliyor.

Grip Control ile birlikte sunulan Hill Assist Descent (Yokuş İniş Desteği) sayeside eğimin çok olduğu yokuşlardan inerken aracın hızı otomatik olarak ayarlanıyor. Bu teknoloji sayesinde yokuş aşağı inerken, araç, sürücünün gaza veya frene basmasına gerek kalmadan hem düz bir şekilde ilerliyor hem de kayma riskini sınırlıyor. Sürücü inişe hangi hızla girdiyse sistem inişi o hızla tamamlıyor. Sistem, sürüşün normalde stresli olabileceği durumlarda kontrol ve güvenliği arttırmak için aracı çok düşük bir hızda (3 km/s kadar indirebiliyor) tutabiliyor.

ÇEVRECİ VE VERİMLİ MOTOR SEÇENEKLERİ

Yeni C3 Aircross’un ileri teknolojisi ve macera sever doğası, tasarruflu ve verimli son nesil motor seçenekleri ile çevreci özelliklerine de vurgu yapıyor. Günlük yaşamdaki yolculuklar veya haftasonu kaçamakları için ideal bir yaşam ortağı olan Yeni C3 Aircross, benzinli PureTech ya da dizel BlueHDi motor seçeneklerine sahip olacak.

2015, 2016 ve 2017 yıllarında Uluslararası Yılın Motoru ödüllerini kazanmış olan turbo benzinli PureTech güç ünitesi, 110 BG güce sahip. PureTech benzinli motorda EAT6 tam otomatik şanzıman sunuluyor. BlueHDi 100 BG dizel motor ise 5 ileri manuel şanzımanlı olarak sunulacak. Her iki motor da Euro 6 normlarını karşılıyor.

YENİ C3 AIRCROSS’UN DİKKAT ÇEKEN DETAYLARI

2.60 metrelik dingil mesafesiyle segmentinin en geniş iç mekan özellikleri, arkada geniş diz mesafesi.

Segmentinin en yüksek tavanlarından birini sunarak ön ve arkada en yüksek baş mesafesi.

150 mm öne-arkaya kaydırılabilen arka koltuklar ve 60/40 yatırılabilen sırtlıklar.

128 cm’lik göz hizası ile yüksek sürüş konumu.

Segmentindeki en geniş bagaj hacmi. 410 litrelik bagaj, koltuk sırtlıklarının yatırılmasıyla 520 litreye çıkarken toplam hacim 1289 litreye kadar arttırılabiliyor.

Açılabilen panoramik cam tavan yaklaşık 1 metre uzunluğuyla B-SUV segmentindeki en büyüklerinden biri olurken, elektrikli perde ve LED aydınlatma çerçevesi gibi detayları barındırıyor.

YENİ CITROËN C3 AIRCROSS SUV

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Uzunluk: 4,15 m

Genişlik: 1,76 m

Yükseklik: 1,64 m

Dingil mesafesi: 2,60 m

Yerden yükseklik 175 mm

Bagaj kapasitesi: 410 - 520 litre

Bayraktar Otomotiv İstinye Şube
Telefon : 
0212 362 40 00
Adres :  İstinye Mah. Darüşşafaka Cad. No:45 Sarıyer - İstanbul