Gerçek adı Lütfiye Dumrul olan oyuncu için Zincirlikuyu Camii'nde cenaze töreni düzenlendi.

Yeğeni Beklan Dumrul'un taziyeleri kabul ettiği törene, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer Karadağlı, Serdar Gökhan, Nilüfer Aydan, Nur Sürer, Halil Ergün, Ahmet Mümtaz Taylan, Nuri Alço, Hatice Aslan, Kerem Alışık, Sibel Turnagöl ve Ayçin Tuyun’un da aralarında bulunduğu çok sayıda oyuncunun yanı sıra sevenleri katıldı.

"ÇOK ÜZGÜNÜZ"

Tamer Karadağlı "Değerli bir sanatçıydı, çok üzgünüz. Ben hem bakanlığım adına hem devlet tiyatroları adına buradayım. Her geçen gün eksiliyoruz" dedi.

Yeğeni Beklan Dumrul "Söyleyecek bir şey yok, artık belli bir zaman sonra hepimizin başına gelen bir olay. Dolayısıyla Allah rahmet eylesin, nur içinde yatsın. Son günlerde azıcık problemliydi, geçirdiği ameliyatlardan dolayı bünyesi zayıf düştü. Ameliyatları kaldıramadı diyelim. Yürüyemez hale geldi, kilo kaybı oldu ve uykusunda hakkın rahmetine kavuştu" diye konuştu.

Oyuncu Serdar Gökhan ise "Hepimizin başı sağ olsun. Yeşilçam, biliyorsunuz bir sonbaharı yaşıyor. Teker teker, yapraklar döküle döküle… Sayılı miktarda yaprağımız kaldı. Çok kaliteli, değerli bir sanatçıyı kaybettik. Hakikaten asil bir kadıncağızdı. Sinemaya hizmetleri de oldu. Ama işte görüyorsunuz vakti gelen gidiyor, yapacak bir şey yok.  Allah rahmet eylesin. Hepimizin başı sağ olsun" ifadelerini kullandı.

"ÇOK DEĞERLİ BİR OYUNCUYDU"

Sevda Ferdağ'ın önemli oyunculardan olduğunu ifade eden oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan da "Çok özel, değerli bir oyuncuydu. Çok öncü işler yaptı. Zamanın ilerisinde giden bir oyuncuydu. Benim onunla çalışma fırsatım oldu, kendimi çok şanslı sayıyorum o açıdan. Hem de uzun zamandır komşuluk, arkadaşlık yaptık. Çok üzücü bir kayıp, hepimizin başı sağ olsun. Anımızda her zaman çok sevgiyle, özlemle yaşatacağımız bir meslek büyüğümüz" dedi.

Oyuncuyla bir dizide birlikte oynadıklarını hatırlatan Ayçin Tuyun ise şunları söyledi:

"Başımız sağ olsun her şeyden önce. Ben kendisini çok severdim. Beraber aynı dizide anne-kızı oynamıştık. Gerçekten sette de anne-kız gibiydik. Acımız çok büyük."

Editör: Irem Su Uyumaz