Sefer Yılmaz  kimdir? Son dönemde rol aldığı yapımlarla adından sıklıkla söz ettiren oyuncu Sefer Yılmaz  ile ilgili bilgiler sosyal medyada ve internette kullanıcılar tarafından sıklıkla merak edilmektedir. Peki Sefer Yılmaz  kimdir? Nerelidir? Kaç yaşındadır? Cevaplar haberimizde..
18.06.1999 Samsun doğumlu, 1.92 boyundadır. Ortaokul’u Samsun’da bitirdikten sonra lise hayatını Erzurum’da raylı sistemler üzerine bitirip üniversiteyi kazanmıştır. İş sağlığı ve güvenliği mezunu olan Yılmaz Ankara’da yaşamaktadır. Oyunculuk kariyerine 2018’de başlayan Yılmaz, birçok tiyatro oyununda yer almış, akabinde dizi projelerinde devam etmektedir. Son projesi Alparslan: Büyük Selçuklu olan Yılmaz, öbür yandan tiyatroya aktif olarak devam etmektedir. 
Lefkoşa Rauf Denktaş Üniversitesi’nde de oyunculuk eğitimi alan Sefer Yılmaz, Ankara’ya döndüğünde eğitimine yakından tanıdığı Oğuz Taner Koçak ile devam etmiştir. Oğuz Taner Koçak kendisi için ‘Algıları çok açık, yeteneği de var. Sahnede gerçekleştirdiği tüm performanslar başarılı. Çok başarılı olacağına inanıyorum’ ifadelerini kullandı.