Genel kapsamda robotik obezite cerrahisi ile robot kullanımı doktorlara teknik kolaylıklar sağlamaktadır. Robotik cerrahide aletlerin daha pratik olması üç boyutlu görüntü ile daha iyi görüş sağlaması ve işlerin en hassas şekilde yapılabilmesi bu kolaylıklar arasında sıralanmaktadır. Cerrah robotun çok küçük aletlerini kullanarak organların çevresini saran dokuları ve bağırsakları koruyarak hastanın karnında hassas ve incelikle dolaşa bilmektedir.

Anatomik bağlantılar veya bağırsakların birbirine bağlanması gibi işlemler daha güvenli bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Özel Sağlık Hastanesi son teknolojik ürünleri ve donanımlı kadrosu ile robotik obezite cerrahisi işlemlerini özenle gerçekleştirmektedir.

Robotik Obezite Cerrahi Yöntemleri

Robot yardımı ile gerçekleştirilen obezite ameliyatlarına robotik obezite cerrahisi denilmektedir. Bu işlem gerçekleştirilirken belli ameliyat yöntemleri kullanılmaktadır. Bunların biri sleeve gastrektomi yani tüp mide ameliyatıdır. Roux-en-Y yani gastrik bypass da bir diğer yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunlara ek olarak da ayarlanabilir gastrik band gelmektedir ve bu işleme halk arasında mide kelepçe ameliyatı da denilmektedir. Bu yöntemlerden gastrik bypass ile en zorlu olan bağırsak atlatma ameliyatının kolaylıkla halledilebildiği ve sorunsuzca olmanın yanında başarı ile gerçekleştirildiği bilinmektedir.

Özel Sağlık Hastanesi olarak tüm yöntemlere ve tekniklere hâkim donanımlı robotik obezite cerrahi departmanımız özen ile hastalarına hizmet vermektedir. Sağlığınız bizim için önemlidir. Bu ve benzeri olan ve doğrudan sağlığımızı etkileyen işlemleri kesinlikle güvenilir sağlık kurumlarında gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Kaynak: https://www.ozelsaglikhastanesi.com/obezite-cerrahisi

Editör: Haber Merkezi