Yine internet veya online olarak oynanan oyunlara da gençler arasında ilgi büyüyor. Peki internetten oyun oynarken dikkat edilecek hususlar nelerdir? Yazımızın devamında internette vakit geçirirken ve oyun oynarken dikkat edilecek hususlara değineceğiz.

·        Eğitici Oyunların Seçilmesi: Özellikle boyama ve zekâ geliştirici oyunlar çocukların gelişimine pozitif yönde katkı sağlayabilir.

·        Bağımlılık Yapan Oyunlardan Kaçınılması: Oyunlar özellikle küçük çocuklar için büyük bir anlam ifade eder. Onların gelişimi ve anadili öğrenebilmesi için oyunlar oynamaları şarttır. Fakat internette bulunan bazı oyunların bağımlılık yaptığı bilimsel çalışmalarla kanıtlanmıştır. Özellikle eğitici olmayan bu tarz oyunlardan kaçınmak şarttır.

·        Bilgisayar Başında Fazla Vakit Geçirmek: Bilgisayar ve internet birçok avantajın bulunduğu gibi kullanım alanına göre dezavantajlar da oluşturabilir. Bilgisayar başında çok vakit geçiren kişilerde sosyal özellikler gelişmeyebilir. Yine bu durum sağlığımız açısından da zararlı olabilir. O hâlde çocuklarımızın bilgisayar başında fazla vakit geçirmediğinden emin olmalıyız.

Çocuklar İçin Boyama Oyunları

İnternette boyama oyunu oyna denilince akla gelen ilk isim Coconut Game oluyor. Bu adreste çocuklarınızın güvenle oynayabileceği araba yarışı oyunları, kız çocukları için boyama ve daha birçok farklı kategoriden oyun bulunuyor. Boyama oyunları oynayabilmek ve keyifli vakit geçirirken yeni bilgiler edinebilmek için https://www.coconutgame.com/tr/oyunlar/boyama web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Editör: Seopx Seopx